2017/06/09

Tam TVN od lat nie ma wstępu. Jest jedno takie miejsce w Polsce *************** " podobuje " mi się ta tablica , hahaaaa

Dodano: 08.06.2017 [23:45]
​Tam TVN od lat nie ma wstępu. Jest jedno takie miejsce w Polsce - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Choć sprawa znana jest niektórym od dość dawna, szersze grono osób dowiedziało się o niej dopiero teraz. Za sprawą mediów, które zaczęły nagłaśniać temat. Chodzi o tablicę, którą ustawili właściciele zamku rycerskiego w Sobkowie (woj. świętokrzyskie). Informacja, która na niej widnieje, dotyczy telewizji TVN…

Na zespół podworski, położony nad brzegami Nidy, składa się fortalicja zbudowana w latach 1560-70 przez Stanisława Sobka, wewnątrz której znajdują się ruiny klasycystycznego pałacu wzniesionego około 1770 roku. Fortalicja pierwotnie zamknięta była z czterech stron murem obronnym, z basztami w czterech narożach. Dziś zachowane są pozostałości murów i trzy baszty kryte drewnianymi daszkami, w dolnych kondygnacjach zachowane strzelnice. Obecnie mieści się tam m.in. hotel i restauracja.

Jak podał portal roadtripbus.pl, „w Sobkowie z otwartością witani są wszyscy, oprócz stacji telewizyjnej TVN”. O co chodzi? Otóż przy wejściu ustawiono tablicę, na której widnieje napis „Zakaz wstępu telewizji TVN”.

Cała historia zaczęła się dość dawno, bo około roku 2000, kiedy TVN kręcił materiał do jednego ze swoich programów. Producent poprosił wówczas właścicieli o przygotowanie pokazów rycerskich oraz innych atrakcji, które miały zostać uwiecznione. Jednak ekipa stacji w umówiony dzień nie pojawiła się, nie informując o tym właścicieli. Wtedy właśnie pojawiła się tablica. I stoi tak już od siedemnastu lat.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz