Łącznie w sobotę resort zdrowia potwierdził 111 przypadków nowych przypadków zarażenia koronawirusem.Liczba zgonów stale rośnie, w piątek informowano o 627 osobach, w czwartek o 427. We Włoszech zmarło już więcej zakażonych koronawirusem niż w Chinach (3255). Na całym świecie koronawirus odpowiada do tej pory za śmierć 12 836 ludzi.
Z 793 osób aż 546 zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu jednej doby w Lombardii na północy Włoch. Obecnie zakażonych jest tam ponad 25 tys. ludzi. W całym kraju to 42 tys. osób. W ciągu jednego dnia zanotowano 4821 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa.Od początku kryzysu epidemiologicznego wyleczonych zostało 6072 chorych. Od piątku liczba ta wzrosła o około 940.
Koronawirus na świecie. Hiszpania kupiła 640 tys. testów
Dziś w Madrycie zebrał się Komitet ds. Zarządzania ws. COVID-19. Podczas spotkania obecny był m.in. hiszpański minister zdrowia czy dyrektor rządowego Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków (CCAES) Fernando Simon.
- Kupiliśmy 640 tys. testów na koronawirusa na rynku międzynarodowym. Szybkie testy zostaną przeprowadzone w wielu różnych obszarach. Wkrótce będziemy mieć wyniki - powiedziała Raquel Yotti z Instytutu Zdrowia Carlosa III dodając, że co najmniej cztery firmy w Hiszpanii dostarczają już testy na obecność koronawirusa.Jak wyjaśnił Rodrigo Gutiérrez z hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia, hiszpański system opieki zdrowotnej liczy obecnie 350 tys. specjalistów, co ma potwierdzać zdolność tamtejszego personelu medycznego do walki z pandemią.
Drastyczny wzrost zakażeń COVID-19 w Madrycie doprowadził w sobotę do braku łóżek dla chorych w wielu stołecznych szpitalach. Część zakażonych koronawirusem trafia do hoteli, szpitali polowych oraz placówek medycznych działających poza hiszpańską stolicą.
Koronawirus. Znalazł "klucz do zabicia wirusa". Teraz zapowiada przełom w testach i leczeniu
- Szczepionka na koronawirusa nie pojawi się wcześniej, niż za rok. Prawdziwą szansą jest remdesivir - lek na ebolę. W styczniu podano go Stanach Zjednoczonych pacjentowi w bardzo ciężkim stanie, już na drugi dzień była ogromna poprawa - mówi w rozmowie z Onetem prof. Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej. Sam ma już swój udział w walce z pandemią. Wyniki najnowszych badań swojego zespołu kilka dni temu bezpłatnie publikował w sieci. Tutaj cała rozmowa Magdy Wrzos.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz