2014/12/13

STAN WOJENNY W POLSCE

Podczas   ogłoszenia   przez  gen .Jaruzelskiego   stanu  wojennego  byłam  z  moim  chłopakiem  na  nartach  w  Zakopanem  .  Pamiętam  ,  że  poprzedniego   dnia  popiliśmy  ostro  a  tu  rano  budzi  nas  gaździna  i  mówi  ,  że  musimy  natychmiast  jechać z   powrotem  do  Krakowa  bo  potem  nikt  nas  nie  zabierze  .  No  i  pojechaliśmy  .  To  co  się  wtedy  działo  trudno  opisać  .  Kartki  na  papierosy  ,  na  kawę  ,  na  alkohol  ,  na  papier  toaletowy  ,  na  mięso  i  wędliny  ale  to  co  było  to  każdy  wykupił  bo  miał   pracę .  Ale  w  dużych   miastach  było  okropnie  .  Bicie  ,  pałowanie  ,armatki  wodne  ,  zatrzymania  i  znowu  bicie  ,  zatrzymania  i  wsadzanie  do  więzień   ,  specjalne  przepustki  do  po  22  nie  wolno  było  wyjść  na   ulicę  ,  w  tv  już  nic  nie  dawali  .  Ja  w  tamtym   czasie  pracowałam   w  szpitalu   bo  jestem   pielęgniarką  .  Musiałam  podpisać  kartę  że  w  razie  wojny   na  front  ,  pod  naszym   szpitalem  był   ogromny  schron  .                                Ja  któregoś   razu  jak   miałam   nockę  od   22  szłam   do  pracy  i  poszłam   sobie  przez  Rynek   na   skróty  .  A   tu  nagle   nie   wiadomo  ni  stąd  ni  zowąd   pojawili  się  demonstranci  za  nimi  ZOMO   i  pały  i  w  nas   sru  z  armatek   wodnych  ,  byłam  cała  mokra  ,  dostałam  pałami  ale  jakoś   mnie   puścili   bo   pokazałam   specjalną  przepustkę  żeby  nas   nie  brać  za  demonstrantów  .  Na  dyżur   się  spóźniłam  bo   mnie  jeszcze  ze  20  kontroli  legitymowało  a  jak  już  dotarłam   do  szpitala   to  trzepałam  zębami  i  cała  się  telepałam  z  zimna  .  Zaraz  dostałam  suche  ciuchy  i  lek  w  postaci  spirytusu  z  herbatą  ,  to  nie  jest  pomyłka  bo  więcej  było  spirtu  niż  herbaty  ale  zaraz  się  rozgrzałam  i  nawet  chora  nie  byłam  .  Nie  wszyscy  mieli  tyle  szczęścia  ,  siedzieli  w  więzieniu  ,  byli  bici  i  poniewierani  a  teraz  mamy  wszystko  a  ten  pajac   rozrabia  . W-S-T-Y-D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz