2020/01/06

Dawid Kubacki wygrywa Turniej Czterech Skoczni!

Tak się pisze historię! Dawid Kubacki wygrał konkurs w Bischofshofen i zwyciężył w całym Turnieju Czterech Skoczni. Kubacki powtórzył tym samym sukcesy Adama Małysza i Kamila Stocha, który mają na koncie triumf w tym prestiżowym konkursie.
Dawid Kubacki radził sobie doskonale w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni. Polak zajmował trzecie miejsca w Oberstdorfie i Ga-Pa oraz drugie w Innsbrucku. Przed ostatnimi zawodami był liderem klasyfikacji turnieju i miał ogromne szanse na zwycięstwo.
Już w pierwszej serii Kubacki pokazał, że nie ma sobie równych. Poleciał aż 143 metry, co było zdecydowanie najdalszym skokiem pierwszej serii. Drugie miejsce zajmował Niemiec Karl Geiger a trzeci był Norweg Marius Lindvik.
Znakomita dyspozycja Polaków na treningach w Seefeld. Mamy duże szanse na medal?W drugiej serii Dawid tylko potwierdził znakomitą dyspozycję. Znów oddał najdłuższy skok, poszybował na 140,5 metra i pewnie zwyciężył. Drugie miejsce zajął Karl Geiger a trzeci był Marius Lindvik.Dzięki zwycięstwu w Bischofshofen, Dawid Kubacki zwyciężył w całym Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce w turnieju zajął Marius Lindvik a trzeci był Karl Geiger

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza