2018/10/17

18.10.2018 ***** Sąd wypuszcza podejrzanych o wielomilionowe wyłudzenia VAT! Odrzucił wnioski o ich areszt

Sąd nie zgodził się na trzymiesięczny areszt dla czworga osób, które w poniedziałek zatrzymano we wspólnej akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego i CBŚP w Warszawie, Czosnowie i Łomiankach. - Nie potrafię powiedzieć jakie były motywy decyzji sądu, ponieważ sporządzenie uzasadnienia zostało odroczone na 7 dni - poinformowała w rozmowie z Niezależna.pl sędzia Beata Maria Wołosik z Sądu Rejonowego w Białymstoku. Decyzja sądu oznacza, że podejrzani o wyłudzenia VAT wyjdą na wolność.W poniedziałek CBA i CBŚP zatrzymały cztery osoby podejrzewane o wyłudzenia podatku VAT przy obrocie telefonami komórkowymi, granulatem srebra, platyną i blachami platynowymi. Osoby te trafiły do białostockiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszały zarzuty.
Wydział poinformował, że wobec wszystkich czterech osób - trzech mężczyzn i kobiety, księgowej jednej z firm - prokurator wniósł do sądu o trzymiesięczny areszt.Sąd Rejonowy w Białymstoku rozpatrzył je dzisiaj i zdecydował, że... nie uwzględni wniosków o areszt wobec całej czwórki.
Wobec braku uzasadnienia decyzji sądu, poprosiliśmy o komentarz sędzię Beatę Marię Wołosik z Sądu Rejonowego w Białymstoku.
Nie potrafię powiedzieć jakie były motywy decyzji sądu, ponieważ sporządzenie uzasadnienia zostało odroczone na 7 dni. Na dzień dzisiejszy uzasadnienie jeszcze nie powstało
- powiedziała sędziaDodała, że nie umie odtworzyć procesu myślowego ani decyzyjnego sędziego, ponieważ nie zna treści uzasadnienia postanowienia. Nie wie także, dlaczego taka decyzja zapadła.
Wiem jedynie, że te cztery wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, które dzisiaj były rozpoznawane przed naszym sądem, co do wszystkich czterech osób nie zostały uwzględnione
- dodała sędzia WołosikZaznaczyła, że o powodach decyzji sądu będzie można mówić dopiero wtedy, kiedy zostanie sporządzone przez sędziego referenta uzasadnienie.

Aresztowani po wspólnej akcji z Centralnym Biurem Śledczym Policji i funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA to biznesmen prowadzący pod Warszawą działalność recyklingową, i kobieta - księgowa tej firmy. Dwaj inni aresztowani to przedsiębiorcy, zajmujący się obrotem granulatem srebra, platynową blachą i platyną.W nielegalnym procederze grupa miała wyłudzić lub usiłować wyłudzić 150 mln zł podatku VAT przy obrocie 300 tys. telefonów komórkowych, oraz po kilku kilogramami granulatu srebra, blachy platynowej i platyny. Telefony miały trafić do utylizacji - podali śledczy.
Zorganizowana grupa przestępcza działała od stycznia 2015 r. do grudnia 2016 r. i miała międzynarodowy charakter - proceder obejmował Polskę, Niemcy i Estonię. Grupa, oprócz przestępstw podatkowych, zajmowała się też praniem pieniędzy. Już w maju 2017 roku, w ramach tego śledztwa, białostoccy agenci CBA udaremnili próbę wyłudzenia 100 mln zł podatku VAT na podstawie fałszywych faktur, opiewających na pół miliarda zł za 300 tys. telefonów komórkowych. Wówczas agenci zatrzymali trzy osoby.Łącznie wspólne działania śledczych pozwoliły dotychczas przedstawić w tym śledztwie zarzuty dotyczące wyłudzenia lub też próby wyłudzenia ponad 150 mln zł podatku VAT 13 osobom. Fałszywe faktury pozwalające na oszustwa na podatku VAT, ujawnione w śledztwie,     opiewały na 750 mln zł.                                                                                                                                                                                              Jak kraść to miliony......... , zawsze się to sprawdza .  Bowiem im więcej ukradniesz tym jest mniejsze prawdopodobieństwo że pójdziesz siedzieć . Mając taką kasę można sobie..... kupić wolność , to tylko kwestia ceny . Natomiast za kradzież bułki w markecie na  pewno pójdziesz do paki .                                                                                         A sądy  i były skorumpowane i jak widać już nic się z  tym  zrobić nie da .   Ziobro się stara jak może , Prezydent również , ale ot tak jednym pstryknięciem nie da się  usunąć czegoś co działało wiele lat .Sądownictwo to trzecia władza czy się to komu podoba czy nie . I nic ani nikt tego nie zmieni .  I  jeśli  stajesz przed sądem bez kasy ,  pójdziesz siedzieć bo nikomu nie zależny na tym żeby tak nie było , a wyniki być muszą . A skoro wolno puszcza się przestępców grubego kalibru , ktoś musi wypełnić lulkę , kogoś trzeba zamknąć . Za drobnym złodziejaszkiem nikt nie stanie , nikt go nie obroni , ani się nie upomni o sprawiedliwość . I tak to działa .  Czyli  jak kraść to miliony , jak kochać to  księżniczki ............  .       gb                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz