Dziś Kancelaria Premiera zamieściła nowy film, który również powinni zobaczyć zagraniczni dziennikarze i politycy.
 
Od ubiegłego piątku na naszych łamach publikowane są adresy mejlowe zagranicznych redakcji, polityków oraz instytucji, na które można kierować wiadomości. W nich natomiast powinny się znaleźć cztery rzeczy: odnośnik do filmu Stefana Tompsona, orędzie premiera Mateusza Morawieckiego, link do serwisu German ­Death Camps uruchomionego przez Polskie Radio, a także anglojęzyczna analiza prawna art. 55a znowelizowanej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. 
Jeżeli my nie staniemy na wysokości zadania, jeśli nie będziemy bronić prawdy historycznej, to możemy na tym wiele stracić. Ważne jest to, żeby to działanie obywatelskie było, żebyśmy działali na własną rękę, nie tylko czekali na to, czy rząd, czy korpus dyplomatyczny coś zrobi
– powiedział na antenie TVP Info Stefan Tompson, twórca anglojęzycznego filmu ukazującego prawdę o Holokauście. To m.in. linki do tego materiału znalazły się w lawinie mejli, którymi zalani zostali europejscy politycy, dziennikarze oraz organizacje zajmujące się prowadzeniem badań historycznych.

Stefan Tompson nagrał kilkuminutowy film w języku angielskim, jak naprawdę wyglądała historia II wojny światowej, w szczególności Holocaustu, niemieckich obozów zagłady oraz ratowania ludności żydowskiej przez Polaków.
Organizatorzy kampanii podkreślają, że film Brytyjczyka o polskich korzeniach został ocenzurowany w części Europy Zachodniej i w Izraelu, dlatego tak ważne jest, abyśmy po raz kolejny pokazali, że potrafimy się jednoczyć w ważnych dla naszego kraju sprawach. Jednak pamiętajmy, aby walcząc o dobre imię i szacunek dla polskiej historii, nie używać prowokacyjnych oraz drażliwych treści, które mogą być pretekstem do kolejnych ataków. Nasze środowisko apeluje również, aby wszyscy chętni sami również wyszukiwali adresy zagranicznych publicystów, redakcji lub instytucji, do których powinien trafić polski apel. Jednocześnie prosimy o wstrzymanie wysyłania wiadomości do eurodeputowanych do czasu głosowania nad odwołaniem Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
Warto zaznaczyć, że naszą kampanię poparli m.in. wiceminister kultury Jarosław Sellin, wiceszef MSZ-etu Marek Magierowski, senator Stanisław Gogacz, poseł Antoni Macierewicz, marszałek Senatu Stanisław Karczewski i wielu innych polityków.


Ten film został ocenzurowany w części Europy Zachodniej i Izraelu. Dlatego chcielibyśmy by trafił do jak największej ilości odbiorców. Prosimy o wysyłanie go do redakcji zachodnich i izraelskich mediów.
Wystarczy skopiować link filmu i wysłać go w mailu do dziennikarzy!
Zachęcamy również naszych Czytelników do publikowania w komentarzach pod tekstem adresów mailowych mediów, a przede wszystkim wskazywania na inne materiały, które warto byłoby pokazać zagranicznym dziennikarzom.
Do tej pory nasza akcja koncentrowała się na politykach w Europie i europejskich środowiskach żydowskich - czas to zmienić.
Chcielibyśmy, by w naszą akcję szerzej włączyła się Polonia amerykańska, która bardzo aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem prowadzi choćby akcję stopacthr1226.org. Apelujemy, by mieszkający w Stanach Polacy wysyłali do kongresmenów ze swoich okręgów wyborczych e-maile, w których powinny się znaleźć:
1) link do filmu Stefana Tompsona 
https://www.youtube.com/watch?v=SztV961KKhA&feature=youtu.be

2) link do orędzia premiera Mateusza Morawieckiego
https://www.youtube.com/watch?v=R9bS9z5OiWY
3) link do najnowszego filmu zamieszczonego przez Kancelarię Premiera:
https://twitter.com/PremierRP/status/961643727457607681
4) link do serwisu German Death Camps uruchomionego przez Polskie Radio. TUTAJ LINK
5) analizę prawną art. 55a znowelizowanej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jej anglojęzyczną wersję przygotowali prawnicy z Instytutu Ordo Iuris. TUTAJ LINK
Listę kongresmenów, poszegerowanych według stanu, można znaleźć TUTAJ (Izba Reprezentantów) i TUTAJ (Senat)Na stronie każdego polityka jest z reguły zakładka "Contact" lub "Email me", umożliwiająca wysłanie wiadomości. Należy jednak pamiętać, że każdy kongresmen wymaga, by przed wysłaniem wiadomości wpisać właściwy dla miejsca zamieszkania zip code (kod pocztowy), składający się z 5 cyfr i 4-cyfrowego rozszerzenia (w razie wątpliwości swój zip code można sprawdzić tutaj). Niektórzy wymagają podania pełnych danych personalnych.

Oczywiście nadal zachęcamy do wysyłania filmu Stefana Tompsona do redakcji zachodnich i izraelskich mediów, a także do zagranicznych instytucji zajmujących się historią i kulturą Żydów, ministrów poszczególnych rządów, kongresmenów, Kościołów oraz organizacji społecznych.
Wystarczy skopiować link i wysłać w mailu!


Pamiętajmy jednak, by walcząc o dobre imię i szacunek dla polskiej historii, nie używać prowokacyjnych, ani drażliwych treści. Niech świat pozna prawdę o niemieckich obozach zagłady.