Czy słynna biblijna Arka Przymierza wciąż istnieje? Pytania o relikty, o których można przeczytać w Starym Testamencie, wracają jak bumerang. Nie brakuje oczywiście osób, które podważają prawdziwość samych starotestamentowych historii, a tym samym także opisywanych w nich obiektów. Ale na świecie jest też wielu niestrudzonych poszukiwaczy wiekowych skarbów, którzy swoje życie poświęcają tropieniu śladów takich antyków, jak: zbudowana przez Noego arka; święty Graal, czyli słynne naczynie, z którego czerpać miał sam Chrystus; a w końcu także Arka Przymierza, czyli obiekt, w którym miały być przechowywane kamienne tablice z Dekalogiem. Niektórzy wierzą, że odpowiedź dotycząca właśnie losów Arki zapisana została w jednym z hebrajskich tekstów
Stary, hebrajski tekst, który zdradzać ma tajemnice dotyczące głośnej Arki Przymierza i równie słynnych skarbów króla Salomona, zatytułowany jest "Massekhet Kelim" (w dosłownym tłumaczeniu "Traktat naczyń"). Można się z niego dowiedzieć, że wspomniane skarby zostały ukryte przez lewitów (tak określane jest jedno z żydowskich pokoleń) oraz proroków. Niektóre z tych skarbów zostały ukryte w różnych miejscach ziemi Izraela oraz Babilonii, a inne miały trafić w ręce aniołów Shamsela, Michała, Gabriela i prawdopodobnie Sariela" - powiedział profesor James Davila z Uniwersytetu St. Andrews, który jest autorem artykułu na temat hebrajskiego tekstu.
Niestety, kolejne frazy, które odnaleźć można w starym dziele, nie zbliżają nas do poznania dokładnego miejsca, w którym znajdować mogłaby się dziś Arka Przymierza. Nie oznacza to jednak, że jej los pozostanie nieznany na zawsze. Jak wynika z zapisu, miejsce, gdzie skrywana jest dziś pozłacana skrzynia, pozostanie wielką niewiadomą do dnia przyjścia Mesjasza.
James Davila jest pierwszym naukowcem, który przetłumaczył wszystkie te teksty z języka hebrajskiego na angielski. Badacz zaznacza, że rękopis traktuje nie tylko o Arce Przymierza. Wśród innych fascynujących i opisanych w źródle obiektów pojawiają się też tablice złota. Było ich 77 i pochodziły ze ścian ogrodu Eden, które zostały ujawnione Salomonowi - poinformował serwis "Live Science".
Profesor James Davila sugeruje, że poddany wnikliwej analizie hebrajski tekst, w którym zawarty jest opis Arki Noego oraz innych skarbów, które były przechowywane w świątyni Salomona, znanej jako Świątynia Jerozolimska (miejsce to zostało splądrowane i zniszczone w VI stuleciu p.n.e. przez babilońskiego króla Nabuchodonozra II), przypomina w wielu miejscach słynne rękopisy z Qumran. Były to spisane w hebrajsku, aramejsku oraz grecku manuskrypty, które udało się odkryć w połowie XX w., w jedenastu różnych grotach na Zachodnim Brzegu Jordanu. Teksty te zawierały pochodzące ze Starego Testamentu fragmenty biblijne, ale też takie, które nie były z Biblią związane. W rękopisach z Qumran także nie zabrakło nawiązań do skarbów, ale innych niż te, które znajdowały się w Świątyni Jerozolimskiej. niewiarygodne.pl
.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz