Jego zdaniem przyjęte w dzisiejszym głosowaniu prawne rozwiązania nie mają ani ekonomicznego, ani społecznego uzasadnienie. "A wręcz negatywnie odbiją się na prawach obywateli oraz konkurencyjności europejskiej gospodarki" - wskazał.Zdaniem Kanownika dyrektywa reformująca prawo autorskie kłóci się z unijną ideą jednolitego rynku cyfrowego, który ma na celu zniesienie wszelkich barier regulacyjnych i sprzyjać pełnemu wkroczeniu wszystkich krajów Unii w epokę cyfrową.Uderzy ona też - jak wskazano w komunikacie - w kraje rozwijające się, w tym Polskę, poprzez zahamowanie rozwój sektora cyfrowego w naszym kraju. Nałożone Dyrektywą nowe obowiązki i obostrzenia wprowadzą nowe bariery w działalności w sektorze nowoczesnych technologii i innowacji, a tym samym zatrzymają powstawanie innowacyjnych przedsięwzięć w Polsce - podkreślono.
"Fatalnie się stało, że całkowicie zostały zignorowane interesy obywateli Unii i przedsiębiorców" - podkreślił prezes ZwiązkuNowa dyrektywa, która ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie, wzbudza wiele kontrowersji. Przeciwnicy tych regulacji ostrzegają przed "cenzurą w internecie" i końcem wolności w sieci, zwolennicy wskazują natomiast, że zmiana prawa jest konieczna, by chronić twórców i dostosować przepisy do rzeczywistości.
Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT „Cyfrowa Polska” to branżowa organizacja pracodawców o charakterze non-profit, zrzeszająca największe firm z branży RTV i IT – producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku.
Źródło: niezalezna.pl, PAP
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz