Według amerykańskich prognoz średnia temperatur we wrześniu i październiku mabyć na terenie Polski wyższa o 1-3 stopnie C. To oznacza, że możemy spodziewać się dni o wiele cieplejszych niż zazwyczaj, ale nie będą one raczej upalne. Co więcej, nie oznacza to, że cieplej będzie na terenie całej Polski.Wczoraj ostrzeżenie przed burzami IMGW wydało dla 13 województw, między innymi dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego. Tymczasem jeden z Czytelników WP napisał: "Gdzie te burze niby?! U mnie w ok. Kalisza ledwo troszkę popadało, nawet nie zagrzmialo. Susza nadal, masakra".
No cóż, ostrzeżenia meteo, to tylko prognozy. Nie zawsze się sprawdzają. Tak jak długoterminowe przewidywania dotyczące pogody. Zamiast więc snuć przypuszczenia, jaka czeka nas jesień, spróbujmy się dowiedzieć, co czeka nas w najbliższych dniach - tuż po weekendzie.Według wrocławskiego biura Cumuls poniedziałek ma być pogodny i słoneczny. Jedynie na zachodzie Polski (w woj. zachodniopomorskim i na północy woj. lubuskiego) może się po południu zachmurzyć i przelotnie popadać. Termometry w ciągu dnia wskazywać będą maksymalnie od 19 do 23 st. C.
We wtorek czeka nas pogoda "w kratkę": czasem słońce, czasem zachmurzenie, czasem deszcz.
Maksymalna temperatura od 19 do 23 st. C.Podobną prognozę ma dla nas norweski portal yr.no. Poniedziałek ma być raczej słoneczny, termometry wskazywać mają od 18 st. C. w Krakowie i Łodzi, do 20-21 st. C. we Wrocławiu i Poznaniu. We wtorek prognoza ma być podobna - Norwegowie nie przewidują opadów deszczu.Brytyjczycy, jak można sprawdzić na portalu BBC, także prognozują raczej pogodny poniedziałek. Będzie on jednak dość chłodny: od 18 do 23 st. C. We wtorek temperatura będzie podobna, jednak musimy liczyć się z chwilowymi zachmurzeniami.Na upały w tym tygodniu nie mamy co liczyć - wieszczą synoptycy. Ciekawe, czy ich prognozy sie sprawdzą.WP Wiadomości
Maksymalna temperatura od 19 do 23 st. C.Podobną prognozę ma dla nas norweski portal yr.no. Poniedziałek ma być raczej słoneczny, termometry wskazywać mają od 18 st. C. w Krakowie i Łodzi, do 20-21 st. C. we Wrocławiu i Poznaniu. We wtorek prognoza ma być podobna - Norwegowie nie przewidują opadów deszczu.Brytyjczycy, jak można sprawdzić na portalu BBC, także prognozują raczej pogodny poniedziałek. Będzie on jednak dość chłodny: od 18 do 23 st. C. We wtorek temperatura będzie podobna, jednak musimy liczyć się z chwilowymi zachmurzeniami.Na upały w tym tygodniu nie mamy co liczyć - wieszczą synoptycy. Ciekawe, czy ich prognozy sie sprawdzą.WP Wiadomości



Brak komentarzy:
Prześlij komentarz