Niejaki Yusuf Aka został aresztowany po tym, jak ugodził nożem człowieka znajdującego się przed szpitalem, a następnie wtargnął do środka placówki zdrowia wywołując panikę i ucieczkę zarówno pacjentów jak i personelu placówki.
Nożownik na drodze stanęła dzielna pielęgniarka. Kobieta odwróciła uwagę napastnika, by dać czas na ucieczkę osobie, która znajdowała się na wózku inwalidzkim.
Chwilę wcześniej kamery monitoringu uchwycily jak Aka, lat 22, podchodzi do przypadkowego mężczyzny, który czekał przed szpitalem, i zadaje mu cios nożem. Następnie wchodzi do środka. W poczekalni zaczyna wszystko niszczyć, przewracać komputery.
Na nagraniu widać jak pacjenci oraz personel rzucają się do ucieczki podczas gdy Aka dalej sieje spustoszenie. W pomieszczeniu pozostali jedynie mężczyzna na wózku inwalidzkim oraz pielęgniarka, która starła się z napastnikiem, by dać pacjentowi czas na ucieczkę.
Gdy nie było już nikogo również i ona udała się do najbliższego wyjścia zostawiając Akę samego z nożem w dłoni.
Mężczyzna został zatrzymany, a następnie osądzony i skazany na pięć lat więzienia.
Personel szpitala otrzymał pochwałę oraz podziękowania zarówno ze strony przełożonych, jak i policji za zachowanie zimnej krwi oraz współpracę z organami ścigania.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz