W dniu podpisania ustawy o „trzynastej emeryturze” prezydent mówił nie tylko, o nadchodzącej „czternastce”. Głowa państwa wyraziła nadzieje, że emeryci otrzymają także piętnaste świadczenie.
Uroczyste podpisanie przez prezydenta ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów odbyło się w hali widowiskowej Aqua Park w Żyrardowie (woj. mazowieckie).
Zgodnie z ustawą trzynaste emerytury będą wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie. W 2020 r. będzie to 1200 zł brutto. Dodatkowe świadczenia znajdą się na kontach seniorów "z urzędu". Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Z kwoty świadczenia nie będą dokonywane potrącenia i egzekucje, nie będzie też ona wliczana do dochodu.
Na „trzynastce” dla emerytów dodatkowe świadczenia od rządu się nie kończą. We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o „czternastej” emeryturze, która ma być wypłacana od 2021 r.- Jeżeli ta ustawa trafi do mnie, a wierzę w to głęboko, że trafi, możecie państwo być spokojni, że także i to świadczenie zostanie podpisane, dlatego że ono jest polskim emerytom zwyczajnie potrzebne. Zawsze powtarzam - dla mnie jest bardzo ważne, najważniejsze to, żeby moim rodakom podnosił się poziom życia - mówił prezydent Andrzej Duda we wtorek w Żyrardowie podczas podpisania ustawy o trzynastej emeryturze.
Po słowach o „trzynastce” i „czternastce” prezydent przeszedł do kreślenia planów dotyczących wypłaty piętnastej emerytury.
- Cieszę się, że w zeszłym roku, w tym roku i dalej - wierzę w to głęboko - w kolejnych latach te wsparcia będą. Mam nadzieję, że będzie czternasta, daj Boże potem piętnasta emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący. To jest ważne. – powiedział prezydent.
MZ/pap
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz