Paweł Królikowski nie żyje. Zmarł aktor, mąż, ojciec i dziadek
Nazwisko Królikowskiego znają miliony Polaków. Dla wielu był marką samą w sobie. Ze światem filmu związany był od prawie 40 lat. Był nie tylko wspaniałym aktorem, ale także mężem, ojcem, a od niedawna również dziadkiem.
Początek stycznia jest niezwykle smutny dla rodziny i przyjaciół mężczyzny, który zawsze mógł liczyć na wsparcie najbliższych. Dzieci Pawła Królikowskiego mocno przeżyły chorobę ojca. 10 stycznia Antek Królikowski na swoim Instagramie opublikował poruszający wpis i zdjęcie, pod którym pojawiło się wiele słów wsparcia od internautów i gwiazd.Królikowski stworzył wiele legendarnych postaci serialowych, filmowych i teatralnych. Od 2016 roku był prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Chętnie wspierał młode talenty.
Paweł Królikowski – historia aktora
Urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli. Jego pierwszą rolą ekranową był chuligan w filmie dla dzieci i młodzieży Dzień kolibra z 1984, który został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci w Chicago. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i związał się z Teatrem Studyjnym’83 im. Juliana Tuwima w Łodzi, w którym występował przez 3 lata, do 1990 roku.Swoją przygodę z telewizją zaczął w 1990 roku. W Oddziale Regionalnym Telewizji Wrocław TVP3 przez 10 lat realizował programy dla młodych widzów – Truskawkowe studio, do którego napisał ponad sto piosenek. Do realizacji projektu namówił go Jan Jakub Kolski, były mąż Grażyny Błęckiej-Kolskiej.
Na szklanym ekranie pojawił się po długiej nieobecności w 2004 roku, przyjmując rolę w serialu Czwarta władza. Zagrał w wielu serialach. Widzowie mogli go oglądać w takich produkcjach jak: Kasia i Tomek, Samo życie, Na dobre i na złe, Kryminalni, M jak miłość, Przyjaciółki czy Druga szansa. Ogromną popularność i uwielbienie rzeszy widzów przyniosła mu rola Kusego w serialu Ranczo, za którą otrzymał w 2007 roku statuetkę Melonika dla najlepszego aktora komediowego na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.Królikowski pojawił się również w wielu kinowych produkcjach, takich jak: Pitbull. Nowe porządki, Ranczo. Wilkowyje, Dancing for you, Dlaczego nie!, Wszyscy jesteśmy Chrystusami czy Cisza. Razem z żoną, w 2010 roku, wcielili się w role w wyreżyserowanym przez syna Antoniego filmie krótkometrażowym Noc życia, do którego muzykę skomponował ich drugi syn Jan.
Po raz ostatni mogliśmy go oglądać w filmie Sługi wojny z 2019 roku, w którym wcielił się w postać Doleckiego.
Od 8 marca 2014 zasiadał w jury programu Twoja twarz brzmi znajomo. Pojawił się we wszystkich dwunastu edycjach show.
Rodzina Pawła Królikowskiego
W wieku 21 lat, na egzaminach do wrocławskiej szkoły aktorskiej, poznał swoją przyszłą żonę aktorkę Małgorzatę Ostrowską. Para pobrała się w 1988 roku w Łodzi. Rok później na świat przyszedł Antek, a trzy lata po nim Jan. W 1999 roku urodziła się Julia, w 2001 Marcelina, a w 2007 Ksawery.
Paweł Królikowski: choroba i problemy ze zdrowiem
Pięć lat temu przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Zabieg był bardzo poważny, w jego trakcie mógł umrzeć. Wyznał to w jednym z wywiadów:Do szpitala trafił za namową żony, którą zaniepokoiły objawy takie jak bóle i zawroty głowy, wymioty i kłopoty z widzeniem. Operacji neurochirurgicznej musiał się poddać również w 2019, co było powodem jego nieobecności w finale 11. edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz