Skyscanner prezentuje 10 metod walki z kacem z całego świata. Wypróbuj, które zadziałają na Ciebie.
Czy w okresie świątecznym zdarza Ci się gorzej poczuć? Jeśli po kolacji w towarzystwie wina, następnego dnia cierpisz, a pierwszy dzień roku, kojarzy Ci się z bólem głowy, Skyscanner ma do zaproponowania coś, co Cię poratuje: przepisy na mikstury łagodzące objawy kaca z całego świata. Możesz wypróbować je wszystkie i wybrać tę, która odpowiada Ci najbardziej.
1. Woda po ogórkach kiszonych, Polska
Jeśli dasz radę przełknąć sok po ogórkach, Twoje dolegliwości powinny złagodnieć. Zawarte w nim kwasy mają absorbować toksyny wytwarzane w procesie spalania alkoholu. Inne popularne w Polsce metody walki z kacem to picie rosołu lub kefiru.
2. Sok pomidorowy i surowe jaja, Stany Zjednoczone
Szklanka soku pomidorowego to bomba witaminowa, a dodanie do niej kilku surowych jaj dopełnia miksturę o wartościowe proteiny. Możesz poprawić jej smak, dodając kilka kropel sosu Worcestershire i szczyptę pieprzu.
3. Śliwki konserwowe, Japonia
Konserwowe owoce nie są może pierwszą rzeczą, na jaką masz ochotę w ciężki poranek, kiedy w ustach masz sucho jak na Saharze. Japończycy twierdzą jednak, że umeboshiaktywują śliniankę, co w konsekwencji poprawia samopoczucie na kacu.
4. Piwo, Holandia
Holendrzy nie bawią się w kotka i myszkę ze swoimi gruczołami, tylko stosują tradycyjnego klina. Tutaj jednak nazywa się on "psia sierść" i ponoć doskonale pomaga na "syndrom dnia poprzedniego". Pamiętaj jednak, że w tej metodzie chodzi o raczej symboliczne napicie się piwa.
5. Kanapka z bekonem, Wielka Brytania
Tłuszcz zwierzęcy i węglowodany - to przepis Brytyjczyków na kaca. Najwięcej można ich znaleźć w kanapce z bekonem, najlepiej z podwójnym sosem i zjedzonej jeszcze w łóżku. Skuteczność tej pradawnej receptury potwierdzają nawet naukowcy z Uniwersytetu w Newcastle. Jedno jest pewne - uśmiech wróci na twarz tego, kto wpałaszuje taką kanapkę.
6. Zielona herbata, Chiny
Możesz myśleć, że zielona herbata jest dobra dla fanatyków jogi i eko-produktów, ale w Chinach każdy wie, że ten życiodajny napój leczy także kaca. Spożywana tutaj od ponad czterech tysięcy lat, jest także środkiem zapobiegawczym raka, sklerozy i może hamować skutki choroby Alzheimera.
7. Śledź marynowany, Niemcy
Dla Niemców, syndrom dnia poprzedniego to kolejny pretekst, żeby zajadać się ulubioną przekąską, czyli marynowanym śledziem. Filety rybne zawinięte wokół drobno pokrojonej cebulki i ogórków kiszonych, serwowane są zazwyczaj jako element Katerfrühstück (śniadania na kaca), które ma przywracać wypłukane poprzedniej nocy elektrolity.
8. Sauna, Rosja
Rosjanie mają inny przepis na wyleczenie kaca i usuwają toksyny przez skórę. Obfite śniadanie jest wskazane, ale główną częścią kuracji ma być wizyta w saunie. "Wypocenie" trucizny z organizmu jest według Rosjan najskuteczniejsze.
9. Flaki, Rumunia
Na dolegliwości żołądkowe spowodowane nadużyciem alkoholu, Rumuni polecają znane Polakom flaczki. Weź żołądek wołowy i ugotuj go z warzywami i czosnkiem. Jeśli tylko na myśl o tej zupie nie robi Ci się bardziej niedobrze, powinna podleczyć kaca.
10. Sałatka z krewetek, Meksyk
Czujesz się jak bohater "Nocy Żywych Trupów"? Talerz sałatki o wymownej nazwie "Vuelva a la vida" ("Wróć do życia") postawi Cię na nogi po ciężkiej nocy. Jej podstawowe składniki to krewetki, limonka, cebula i pomidory - brzmi nieźle, prawda? A do tego pomaga pozbyć się nadmiaru tequili z organizmu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz