2016/06/27

Nowy pomysł Merkel. Budowa IV Rzeszy w Europie przyspiesza!

Niemcy i Francja chcą przekształcenia Unii Europejskiej w Superpaństwo z dominującą rolą Berlina i Paryża. Szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier na spotkaniu w Pradze, przedstawi państwom Grupy Wyszehradzkiej 9-stronnicowy dokument – podaje portal tvp.info.
Nowy pomysł Merkel. Budowa IV Rzeszy w Europie przyspiesza!
Główne założenia europejskiego superpaństwa to: - unifikacja prawa karnego oraz systemu podatkowego, - państwa bez własnej waluty oraz banku centralnego, - jednolity system wizowy, - wspólna polityka zagraniczna względem innych państw oraz organizacji międzynarodowych, - ograniczona rola NATO, - kraje członkowskie bez prawa do własnej armii i służb specjalnych.
W superpaństwie kraje członkowskie straciłby prawo do własnej armii i służb specjalnych. Niemcy i Francja proponują powołanie „European Security Compact”, ciała zajmującego się wszelkimi aspektami bezpieczeństwa.
W dokumencie możemy przeczytać: „Zagrożenie bezpieczeństwa jednego państwa równa się zagrożeniu innych, uważamy więc, że nasze bezpieczeństwo jest jedno i jest niepodzielne. Uważamy, że Unia Europejska i europejski porządek bezpieczeństwa to część naszych fundamentalnych interesów i będziemy ich bronić w każdych okolicznościach. Francja i Niemcy dzielą wspólną wizję Europy jako unii bezpieczeństwa, bazującej na solidarności i wzajemnej pomocy pomiędzy państwami członkowskimi, wspierającymi wspólną politykę bezpieczeństwa i obrony. Zapewnienie Europie bezpieczeństwa, jak również udział w budowaniu pokoju i stabilizacji globalnej, leżą w samym sercu projektu europejskiego”.
Państwa narodowe utraciłyby suwerenność w kształtowaniu prawa karnego oraz systemu podatkowego w tym wysokości podatków i własnej waluty. Powstałby jeden wspólny bank centralny.
Postuluje się wprowadzenie zintegrowanej polityki azylowej i migracyjnej. Oznacza to przymusowy podział imigrantów, w którym o kwotach uchodźców będą decydować politycy w Paryżu i Berlinie. Ciężar migracji ma być równomiernie rozłożony między państwa członkowskie.
Rozszerzona ma zostać unia monetarna. Teraz głównym pytaniem będzie, nie „czy” tylko „kiedy” przyjąć wspólną walutę.
Źródło: TVP Info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz