2017/06/22

SZOK! UJAWNIONE DOKUMENTY DEMASKUJĄ KŁAMSTWA EWY KOPACZ! BĘDZIE SIEDZIEĆ? Reasumując Kopacz zełgała pod przyięgą !! Co za to grozi ?? A może nie zeznawała pod przysięgą ????

Ewa Kopacz kilkanaście dni temu twierdziła, że do Rosji tuż po katastrofie smoleńskiej jechała z poczucia „wyższej konieczności, obowiązku i powinności” i także dlatego, że została wyznaczona jako reprezentant rządu ds. opieki nad rodzinami ofiar i był to jej „jedyna rola na miejscu”. Tymczasem ujawnione przez nas dokumenty wskazują jasno, że Kopacz do Moskwy poleciała, aby pomagać rosyjskim patomorfologom w identyfikacji ofiar katastrofy.SZOK! Ujawnione dokumenty demaskują kłamstwa Ewy Kopacz! Będzie siedzieć?„Byłam tam, ponieważ chciałam w tych bardzo trudnych chwilach zaopiekować się rodzinami tych, którzy zginęli. Czułam, że to wyższa konieczność, obowiązek i powinność. Zostałam wyznaczona jako reprezentant rządu do spraw opieki nad rodzinami ofiar. Decyzja została podjęta na moją prośbę. To była moja jedyna rola tam na miejscu” - pisała na Facebooku Ewa Kopacz 31 maja, w dniu przesłuchania jej przez prokuraturę w charakterze świadka w sprawie m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.


Po wyjściu z prokuratury Kopacz zapewniła, że w Rosji „nie wykonywała czynności związanych z Ministerstwem Zdrowia”, a pojechała jedynie opiekować się rodzinami smoleńskimi. Potem w mediach potwierdzał to m.in. Grzegorz Schetyna.

Czy tak jednak było naprawdę? Dotarliśmy do dokumentu opracowanego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 23 kwietnia 2010 r., gdzie w rozdziale „Identyfikacja ofiar” czytamy:Minister Zdrowia Ewa Kopacz 11.04.2010 r. poleciała do Moskwy i wraz z zespołem pomagała rosyjskim patomorfologom w identyfikacji ofiar katastrofy. W skład zespołu weszli przedstawiciele Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji, specjaliści medycyny sądowej z zakresu antropologii i genetyki oraz eksperci wojskowi, a także pracownicy instytucji rządowych w celu wsparcia logistycznego. Pani Minister wraz ze swoim zespołem powróciła do Moskwy w dniu 21.04.2010 r. w celu dokończenia identyfikacji pozostałych 21 ofiar”.

We wcześniejszym akapicie dostajemy informację o pracującym w Moskwie zespole w składzie: Tomasz Arabski, Jacek Najder oraz Ewa Kopacz, „który zajmował się kwestią organizacji pomocy dla rodzin ofiar tragedii w Smoleńsku oraz ustaleniami związanymi z procedurą identyfikacji ofiar”.                                                                                                                                                                                                            

Art. 233. Fałszywe zeznania


Dz.U.2016.0.1137 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz