2017/06/29

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się przed komisją. Zrobiła konferencję

    HANKA MYŚLI , CO BY TU ZROBIĆ ŻEBY JEJ NIE ZABRALI TEGO
 CO NAKRADŁA !!!!!                                                                                      Znalezione obrazy dla zapytania Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się przed komisją. Zrobiła konferencję                      Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się na rozprawie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy - stwierdził dziś szef komisji Patryk Jaki. Zamiast tego zorganizowała briefing prasowy dotyczący działań komisji do spraw usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich. Co mówiła? – Nam bardzo zależy na wyjaśnieniu tej sprawy, tylko to nie ma być przedstawienie teatralne, gdzie jedną z głównych ról będzie odgrywał prezydent m.st. Warszawy – powiedziała podczas briefingu HGW.

W czwartek komisja zebrała się na drugiej rozprawie, by kontynuować badanie sprawy nieruchomości Twarda 8 i 10. W wyniku decyzji reprywatyzacyjnej stołecznego ratusza z 2014 r. na rzecz "handlarza roszczeń" Macieja Marcinkowskiego, musiało się stamtąd przenieść prestiżowe gimnazjum.

Na rozprawę wezwano jako świadka Marcina Bajkę oraz - jako strony postępowania - Marcinkowskiego (ma zarzuty, przebywa w areszcie; odmówił doprowadzenia na rozprawę) i prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz–Waltz. Nie stawiła się ona na pierwszej rozprawie w poniedziałek, informując o skierowaniu do NSA wniosku o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego ws. komisji, której konstytucyjność kwestionuje.


To, że ona nie przychodzi, to jest też zeznanie, które brzmi tak: „Boję się, nie będę odpowiadać na pytania, bo mam coś do ukrycia"

– mówił wtedy Jaki.

Gronkiewicz-Waltz urządziła konferencję.


 Nam bardzo zależy na wyjaśnieniu tej sprawy, tylko to nie ma być przedstawienie teatralne, gdzie jedną z głównych ról będzie odgrywał prezydent m.st. Warszawy. Chcemy, żeby te służby, które są konstytucyjne, żeby wyraziły swoje zdanie na ten temat. I tu jesteśmy od początku do dyspozycji
– zadeklarowała prezydent Warszawy na konferencji prasowej. Jak zauważyła, już „chyba trzy segregatory" dokumentów wysłano na potrzeby komisji weryfikacyjnej.Przekazaliśmy pismo ws wniosku do NSA oraz informację nt. nieruchomości przy ul. Twardej 8 i 10, komisja weryfikacyjna i prokuratura mają cały dorobek naszego biura prawnego. Komisja chce wyważyć otwarte drzwi.

- mówiła dziś prezydent Warszawy podczas brifingu.

Gronkiewicz-Waltz powtórzyła, że to prezydent Warszawy jest organem, którzy orzeka w sprawach dekretowych. "Kim jest komisja, tego jeszcze do końca nie wiemy. Ona sama definiuje siebie w ustawie, jest organem administracji publicznej. Czyli to wygląda mniej więcej tak, obrazując to na obrazie sądowym, że sędzia apelacyjny wzywa sędziego, który wydał orzeczenie w niższej instancji, a teraz mówi: „pan teraz jest stroną" – powiedziała prezydent Warszawy.


Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że w poniedziałek miasto złożyło do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego.

Dziś rano prezydent Gronkiewicz-Waltz bronił wiceprezydent Pahl.

Hanna Gronkiewicz-Waltz składa deklarację złożenia informacji ws. reprywatyzacji przed prokuraturą, a więc przed organami, które mają konstytucyjne umocowania do działań; nikt nie zmusi pani prezydent do tego, aby złamała prawo - powiedział wiceprezydent m.st. Warszawy Witold Pahl.

Komisja weryfikacyjna badająca nieprawidłowości przy reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie wezwała na świadka prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz, wyznaczając termin przesłuchania na czwartek. Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie zapowiadała w mediach, że nie zamierza się stawić przed komisją, ponieważ - jej zdaniem - jest ona "niekonstytucyjna". I tak też zrobiła.

Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl, pytany w Tok FM, czy nie lepiej by było, gdyby Gronkiewicz-Waltz stawiła się przed komisją i powiedziała, jak było naprawdę ws. reprywatyzacji. Odpowiedział, że prezydent Warszawy "składa deklarację złożenia takich informacji przed organami prokuratury, a więc przed organami, które mają konstytucyjne umocowania do działań".

Natomiast nikt nie zmusi pani prezydent do tego, aby złamała prawo - oświadczył.

Były urzędnik stołecznego ratusza Krzysztof Śledziewski w poniedziałek stwierdził przed komisją weryfikacyjną, że spotkał się z co najmniej jedną sytuacją, w której prezydent Warszawy życzyła sobie zmiany decyzji Biura Gospodarki Nieruchomościami. Dopytywany w późniejszej części posiedzenia, czy potwierdza, że Gronkiewicz-Waltz ingerowała w treść jednej z decyzji zwrotowych, potwierdził.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz