2017/06/30

Burze w Polsce: 6 osób rannych

Dodano: 30.06.2017 [07:21]

foto: Unsplash
Znalezione obrazy dla zapytania Burze w Polsce: 6 osób rannychW czwartek strażacy interweniowali 6329 razy w związku z opadami deszczu, burzami i wichurami - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. W akcjach uczestniczyło prawie 29 tys. strażaków. Sześć osób zostało rannych, w tym dwóch strażaków.

Najwięcej interwencji strażacy mieli w województwie mazowieckim - 3141, w województwie lubelskim 586 i na Podlasiu - 499.

Frątczak podał, że w całej Polsce zostało uszkodzonych lub zerwanych 468 dachów, w tym 279 na budynkach mieszkalnych. Strażacy usuwali także 5065 połamanych przez wiatr drzew oraz wypompowywali wodę z zalanych budynków.

"Sześć osób zostało rannych, w tym dwóch strażaków" - powiedział Frątczak.

W czwartek w całej Polsce w akcjach brało udział prawie 7 tys. pojazdów strażackich i prawie 29 tys. strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Rzecznik poinformował, że dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia, jeśli chodzi o deszcz i wiatr, dotyczy województw:zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że nadal bez prądu jest 125 tys. odbiorców, w tym 77 tys. na Mazowszu.Z kolei u naszych wschodnich sąsiadów - na Litwie - ogromne straty zostały spowodowane przez ulewy. Na ulicach Wilna dochodziło do dantejskich scen:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz