2017/06/27

Złota karoca i orkiestra pod porodówką. Tak świętowano narodziny dziecka *** Oby zycie było takie jak powitanie , godne , piękne , dumne , wystawne i bogate !!! Czas pokaże !!!

 Pod szpitalem w Tczewie pojawiła się wczoraj złota karoca     Pod szpitalem w Tczewie pojawiła się wczoraj złota karoca oraz orkiestra w towarzystwie ok. 50 śpiewających Bułgarów. Powodem tak hucznego świętowania były narodziny dziecka jednej z kobiet należących do bułgarskiej społeczności. Informowała o tym trójmiejska "Gazeta Wyborcza".      Świadkiem zdarzenia był jeden z pracowników szpitala. Relacjonował, że Bułgarzy byli ubrani w kolorowe, narodowe stroje.
Rodzice świeżo upieczonej matki udzielili dziecku błogosławieństwa. Zdjęcia z tego wydarzenia opublikował z kolei portal NaszeMiasto.pl. Widzimy na nich karetę koloru kremowego, ozdobioną złotymi ornamentami i zaprzęgniętą w dwa konie.
Jak mówił "Gazecie Wyborczej" jeden z Bułgarów mieszkających w Polsce, wydarzenia takie jak wesele czy narodziny dziecka, są obchodzone w Bułgarii bardzo hucznie, szczególnie przez społeczność romską.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz