2017/06/30

Najnowsza prognoza pogody dla Polski. Chmury, słońce i gwałtowne burze

Dzisiaj czeka nas prawdziwy pogodowy galimatias. Zachmurzenie będzie duże, ale z większymi przejaśnieniami. Na południu Polski wręcz piękne słońce. Ale uwaga - spodziewane są gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu. Wiatr może wiać nawet do 80 km/h. Gdzie będzie najcieplej?Nad Europą dominuje niż znad Morza Bałtyckiego. Dlatego do Polski płynie chłodne powietrze polarno-morskie. To ten niż odpowiada za kapryśną pogodę. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosnąć.Temperatura w Polsce wahać się będzie od 16 stopni Celsjusza do nawet 26 st. C na południowym wschodzie.

Prognoza pogody w Polsce. Sprawdź, gdzie będzie padać

Zachmurzenie w Polsce będzie duże, ale większymi przejaśnieniami. Opady deszczu mogą wystąpić zwłaszcza na wschodzie i północy kraju.
Ostrzegamy przed gwałtownymi burzami. Dla województwa lubuskiego wydano 2 stopień ostrzeżenia. Groźnie może być również na Mazowszu, Podkarpaciu i w województwie lubelskim.Podczas burz może bardzo intensywnie padać, nawet do 20 mm. Lokalnie pojawi się również grad. Wiatr okresami dość silny, nawet do 80 km/h.

IMGW ostrzega Polaków. Jak zachować się podczas burzy?

Ostatnie burze w Polsce wywołały sporo szkód. Ponad 125 tys. odbiorców jest pozbawionych dostaw energii. Najwięcej na Mazowszu, bo77 tysięcy. Strażacy interweniowali 2040 razy.
Przy tej okazji przypominamy, jak zachować się podczas burzy. Poradnik przygotowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.


Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze


 

Ogromne zniszczenia spowodowane pogodą w całej Polsce. Są ranni

Powalone drzewa, zerwane dachy, zniszczone samochody, ogromne utrudnienia komunikacyjne i ranni - oto konsekwencje nawałnic, które w ostatnich dwóch dniach nawiedziły Polsk  .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz