2017/06/28

Pogoda na środę, 28 czerwca: OSTRZEŻENIA IMGW dla 7 województw

burza, nawałnica, pioruny, grzmotyInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami i intensywnym deszczem dla ośmiu województw. Osobne alerty wydał w związku z upałami, które w środę po południu mają zagościć w naszym kraju. Ostrzeżenie przed upałami dotyczy siedmiu województw.
Pogoda w środę, 28 czerwca będzie dość kapryśna. Do południa w wielu regionach Polski będzie deszczowo. Mocniej popada nad województwem podlaski, mazowieckim i łódzkim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie burzowe dla województw położonych w centralnej i południowej części kraju. Na szczęście w godzinach popołudniowych zacznie się przejaśniać. IMGW wydało również ostrzeżenie pierwszego stopnia o niebezpiecznym upale, które dotyczy też województw: łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. W środę temperatury będą wahać się od 25 stopni Celsjusza w Szczecinie do 31 stopni Celsjusza w Zielonej Górze, Warszawie, Lublinie, Krakowie i Rzeszowie. Ostrzeżenie aktualne jest do godziny 18.
                                                     Pogoda długoterminowa: Nawet 40 STOPNI i gwałtowne BURZE
upał, słońceW najbliższych dniach nad Polskę nadciągną mordercze upały. Temperatury w słońcu będą sięgać nawet 40 stopni Celsjusza. Niestety tym wysokim temperaturom towarzyszyć będą również gwałtowne burze i intensywne opady deszczu. Sprawdź szczegółową pogodę długoterminową dla Polski.
Pogoda długoterminowa. Końcówka czerwca przyniesie nam tropikalne upały, ale także nawałnice, wichury i burze. We wtorek pogoda będzie jeszcze spokojna - zachmurzenie umiarkowane, a temperatury będą wahać się od 20 stopni Celsjusza w Gdańsku do 27 w Rzeszowie, Krakowie i Wrocławiu. Jutro pogoda nas zaskoczy morderczymi upałami. W cieniu temperatury będą wynosić 31 stopni Celsjusza na południu i w centralnej części kraju. W słońcu odczuwalna temperatura sięgnie nawet 40 stopni Celsjusza! Najchłodniej będzie w Gdańsku i Olsztynie  - około 23 stopni. W środę do Polski nadciągną burze. Gwałtownym wyładowaniom towarzyszyć będą intensywne opady deszczu. Burzowa aura utrzyma się jeszcze do piątku. Wtedy przyjdzie ochłodzenie, ale będzie też słonecznie. Jedynie na północy kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 19 stopni w Gdańsku do 26 w Lublinie i Rzeszowie. Pogoda długoterminowa wskazuje na to, że najbliższy weekend będzie słoneczny, ale temperatury będą znacznie niższe niż te w ostatnich dniach .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz