2016/05/02

I BARDZO DOBRZE , NARESZCIE SKOŃCZY SIĘ INTRATNY INTERESIK POLEGAJACY NA KUPCZENIEM DZIEĆMI Z UBOGICH RODZIN !!!!!

POWAŻNE ZMIANY W PRZEPISACH! RODZICE NIE STRACĄ JUŻ SWOICH DZIECI Z POWODU UBÓSTWA!

pixabay.compixabay.com
Właśnie wchodzi w życie nowelizacja kodeksu rodzinnego. Zgodnie z nowymi regulacjami odbierania dzieci z domu rodzinnego do pieczy zastępczej z powodu ubóstwa rodziny będzie zakazane.
W myśl znowelizowanej ustawy: środki z zakresu pieczy zastępczej mogą być stosowane tylko w sytuacji, gdy rodzice nie spełniają swoich funkcji, zagrażając dobru dziecka.
Według Rzecznika Praw Dziecka: „Odebranie dziecka od rodziców powinno być ostatecznością; może nastąpić tylko wtedy, gdy jego życie lub zdrowie jest realnie zagrożone”.
Dziwić może ocena Rzecznika Praw Dziecka, który twierdzi, że nowela kodeksu rodzinnego jest działaniem li tylko prewencyjnym, bo: „Nie mogę potwierdzić zjawiska odbierania dzieci tylko i wyłącznie z powodu biedy, tej rozumianej jako zła sytuacja materialna. Biuro RPD tego nie zaobserwowało - powiedział pan Marek Michalak, Polskiej Agencji Prasowej. Widać mało czyta i ogląda. Polecamy panu rzecznikowi lekturę „Warszawskiej Gazety” i „Polski Niepodległej”. Pisaliśmy, m.in., o rodzinie z Niska i podkarpackiego Pruchnika.
Pan rzecznik sugerował, że do tej pory sędziowie rodzinni podejmowali decyzję o umieszczeniu dziecka w pieczy zastępczej, gdy nie było innego wyjścia. Mówi nawet: „Natomiast na pewno nikt przy zdrowych zmysłach nie podejmie takiej decyzji, tylko dlatego, że rodzina jest biedna. Raczej sąd będzie stymulował inne służby czy samych rodziców do działania. Ale gdy jest zagrożenie życia lub zdrowia dziecka - nie ma innego wyjścia”,
za: rmf24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz