2017/11/28

Juncker całkiem oszalał?! To, co wygaduje nie mieści się w głowie!

Szef Komisji Europejskiej wielokrotnie krytykował kraje odmawiające przyjmowania uchodźców ze względu na kolor skóry lub wyznanie, co jest jego zdaniem sprzeczne z misją UE. Opowiadał się również przeciwko sankcjom finansowym wobec tych państw.

Teraz poszedł o krok dalej. Przemawiając przed szczytem UE-Afryka, podczas którego przywódcy państw spotkają się, aby omówić kwestie migracji, Jean-Claude Juncker powiedział w wywiadzie dla niemieckiej prasy, że „bez milionów imigrantów afrykańskich Europa zostanie utracona”.
„Bruksela otwiera ścieżki prawne dla migrantów, którzy chcą tu przybyć – mówił Juncker, deklarując, że Europa ma wyraźną potrzebę masowej migracji z Afryki. – Jeśli ci, którzy przyjeżdżają – którzy, ogólnie rzecz biorąc, są biedni i potrzebujący – nie mogą już wejść do domu Europy przez drzwi wejściowe, to będą przedostawać się przez tylne okna” – dodał.
Stwierdził także, iż nasz kontynent będzie wyraźnie potrzebował imigracji w nadchodzących dziesięcioleciach, a narody UE muszą zapewnić miejsce tym, którzy chcą tu przyjechać. „Teraz państwa członkowskie muszą podążać ścieżką mądrości” – powiedział Juncker w wywiadzie, w którym bezsprzecznie sugerował, że istnieją plany, aby Europa i Afryka stały się bardziej ze sobą powiązane.
Dodał także, iż Afryka nie jest kontynentem, który jutro stanie się częścią naszej historii, ponieważ od zawsze w tej historii uczestniczył, a niektórzy Europejczycy po prostu tego nie dostrzegali.
W wywiadzie Juncker nie wyjaśnił, dlaczego Europa ma wyraźną potrzebę masowej migracji z najbiedniejszych i najbardziej „burzliwych” krajów na świecie. Inni unijni politycy już wcześniej zapewniali natomiast, że nasz kontynent potrzebuje milionów migrantów z krajów Trzeciego Świata, aby walczyć ze „starzejącym się społeczeństwem”.
Ich argumenty nie są jednak przekonujące. Chociażby najnowsze badania przeprowadzone przez Massachusetts Institute of Technology (MIT) nie znalazły bowiem nic, co mogłoby potwierdzić twierdzenie, że starzenie się społeczeństwa negatywnie wpływa na gospodarkę. Nie ma dowodów na negatywny związek między starzeniem się a poziomem PKB na mieszkańca – orzekli zgodnie naukowcy w artykule zatytułowanym „Stagnacja świecka? Wpływ starzenia się na wzrost gospodarczy w erze automatyzacji”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz