2026/06/25

BRAK EMPATII

 Ma być nawet 40°C w cieniu.

W mediach usłyszymy, żeby nie zostawiać psa w samochodzie. Zobaczymy apele, by wystawiać wodę dla kotów i pomagać Zwierzętom przetrwać upały.
I bardzo dobrze. Tak właśnie powinno być.
Ale w tym samym czasie drogami będą jechały ciężarówki pełne Świń.
Stłoczone jedna przy drugiej. Bez możliwości ucieczki. Przez wiele godzin w rozgrzanych naczepach.
Z ograniczonym dostępem do wody lub całkowicie bez niej. Przerażone, wyczerpane i jadące tylko w jednym kierunku... do ubojni.
Chronimy psy i koty. A obok nas każdego dnia rozgrywa się tragedia milionów innych Zwierząt, o których tak rzadko się mówi.
Świnia odczuwa pragnienie tak samo jak pies. Dusi się od gorąca tak samo jak kot. Boi się śmierci tak samo jak każde inne Zwierzę.
To, że człowiek nazwał Ją "hodowlaną", nie sprawiło, że przestała czuć.
Tragedią jest to, że uznaliśmy go za coś normalnego.
Empatia nie powinna kończyć się na jednym gatunku.
Bo cierpienie zawsze jest cierpieniem. Nieważne, czy dotyczy psa, kota czy Świni.
Stop transportom śmierci!
Stop hodowli!

Stop cierpieniu Zwierząt!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz