Policja w Zielonej Górze poinformowała, że zatrzymała 36-letniego obywatela Ukrainy, który miał grozić prezydentowi Karolowi Nawrockiemu podczas rozmowy na jednym z komunikatorów. Mężczyzna ma zostać przekazany prokuraturze.
Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali mężczyznę, który na jednym z kanałów internetowych miał grozić prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. W sobotę mężczyzna ma zostać doprowadzony do prokuratury. Zatrzymany to 36-letni obywatel Ukrainy.Jak poinformowała mł. asp. Anna Baran z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, groźby pod adresem prezydenta RP padły podczas rozmowy na kanale internetowym. 36-letni Ukrainiec rozmawiał z osobą o nieustalonej tożsamości. W trakcie upublicznionej w internecie rozmowy miały paść słowa, które policjanci uznali za groźby pozbawienia życia prezydenta RP.- Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który kierował groźby pod adresem prezydenta RP - powiedziała w sobotę funkcjonariuszka i potwierdziła, że zatrzymanym jest 36-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zostanie w sobotę doprowadzony do prokuratury.Jak powiedziała mł. asp. Anna Baran, będzie odpowiadał za naruszenie artykułu 226 Kodeksu karnego, który mówi o publicznym znieważeniu lub poniżeniu konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo do 2 lat więzienia.Źródło: Radio ZET/PAP
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz