2026/06/26

 



Karol Nawrocki z przestrogą dla władzy. "Upadnie prędzej czy później"

 — Władza, która postępuje w ten sposób, która z propagandą sukcesu zabija prawdę, która używa prokuratur i sądu do walki z tymi, którzy mają siłę upomnieć się o godność — taka władza upadnie prędzej czy później — powiedział Karol Nawrocki podczas 50. rocznicy Czerwca '76 w Radomiu.W czwartek (25 czerwca) Karol Nawrocki wziął udział w oficjalnych obchodach 50. rocznicy Czerwca '76 w Radomiu. Z tej okazji prezydent nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym. Dziś na czerwiec roku 1976 (…) musimy też patrzeć jak na kompas, busolę pewnych wartości, spuściznę, z której chcemy budować mocniejszą, silniejszą, bardziej odpowiedzialną, bardziej sprawiedliwą Rzeczpospolitą — zauważył prezydent.



W ocenie prezydenta, pamięć o Czerwcu '76 zobowiązuje do szczególnej troski o sprawiedliwość społeczną. — Radom i cała Polska — dzisiaj, gdy chce być wierna duchowi Czerwca’ 76 roku, musi godnie szanować ludzi pracy, robotników, dbać o każdego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej i nie stać się Polską dla elit. O tym był czerwiec 76 roku — zaznaczył.Prezydent wskazał, że komunistyczna władza, nie potrafiąc zarządzać gospodarką, próbowała przerzucić koszty swoich błędów na robotników. Jak dodał, historyczne mechanizmy nadużyć stanowią przestrogę dla każdej władzy. — Władza, która postępuje w ten sposób, która z propagandą sukcesu zabija prawdę, która używa prokuratur i sądu do walki z tymi, którzy mają siłę upomnieć się o godność — taka władza upadnie prędzej czy później — podkreślił.Karol Nawrocki podziękował bohaterom Czerwca '76. — To nie była igraszka, tylko to była walka o godność i wielka odwaga do podjęcia walki właśnie o to, aby móc normalnie żyć, nawet w tej sowieckiej kolonii w roku 1976 i za to jestem tym protestującym tak głęboko wdzięczny — powiedział.

Polityk wyraził wdzięczność także Senatowi za podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia 2026 Rokiem Robotniczych Protestów Czerwca 1976. — Dziękuję Senatowi RP za podjęcie tak odważnej uchwały, w której władzę z roku 1976 nazywa się totalitarną — dodał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz