2026/06/21

Policja rozbiła szajkę kradnącą koty na mięso! Wkrótce miały trafić na ubój

 Służby z Ho Chi Minh uwolniły ponad 400 kotów, które przestępcy planowali sprzedać na mięso. Udało się rozbić gang odpowiedzialny za kradzieże zwierząt z rąk prawowitych właścicieli. Niektóre czworonogi na szczęście odzyskają dawny dom.

Dla Polaków to sytuacja niewyobrażalna, stąd też budzi u nas tak duże przerażenie. We wtorek 16 czerwca policja w wietnamskim mieście Ho Chi Minh ogłosiła sukces dużej operacji, w wyniku której udało się zapobiec ubojowi ponad 400 kotów. Funkcjonariusze zlikwidowali siatkę przestępczą zajmującą się uprowadzaniem zwierząt domowych w celu późniejszego zysku z handlu ich mięsem.Członkowie gangu zostali ujęci w zeszłym tygodniu. Polska Agencja Prasowa podaje, że aresztowano w sumie dziewięciu podejrzanych działających w ramach struktury zajmującej się nielegalnym procederem kradzieży czworonogów. Sprawcy potwierdzili, że od trzech lat działali na terenie południowego Wietnamu. Pewną liczbę uratowanych kotów udało się już zwrócić prawowitym opiekunom. Niestety, fundacja Human World for Animals poinformowała też o dramatycznym znalezisku – natrafiono na 80 martwych, zamrożonych osobników.Jak podkreśla PAP, chociaż prawo w Wietnamie nie zabrania jedzenia mięsa psów i kotów, a lokale gastronomiczne oferują takie pozycje w karcie, surowiec ten musi być pozyskiwany wyłącznie z udokumentowanych hodowli posiadających stosowne certyfikaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz