Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej i działacz K.O.D mówi wprost, że nasza Konstytucja powinna nie dopuszczać do ewentualnego opuszczenia Unii Europejskiej przez nasz kraj.
W tą sobotę odbyła się we Wrocławiu konwencja PO, na której ów człowiek wygłosił swoją „przemowę”, wg. której Konstytucja musi pilnować naszego członkostwa w UE. Cytujemy:
„Ten moment zakrętu UE, ten moment zawahania, zawieszenia po tym, co stało się w Wielkiej Brytanii kilka dni temu, powoduje, że musimy stawiać sobie najważniejsze, zasadnicze pytania – o przyszłość, o ten moment, w którym jesteśmy, o kierunek, w jakim powinniśmy iść, powinna iść Unia Europejska i Polska, gdzie dzisiaj jesteśmy, a gdzie będziemy za rok, czy następne lata. Dzisiaj nasi oponenci mówią: po co nam UE, jesteśmy w NATO, to wystarczy. To błąd. NATO nie wystarczy do utrzymania polskiego bezpieczeństwa. Będziemy mówili o rozdziale obecności Polski w Europie, wpisanej do konstytucji, żeby nikt nigdy nie miał takiego pomysłu, żeby nas z Unii Europejskiej wyprowadzić. To musi być gwarantowane konstytucyjnie.”
To bardzo zabawne, że tak wielki i wspaniały zwolennik demokracji chce nie dopuścić, aby w przyszłości ludzie demokratycznie wybrali inną drogę.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz