"THE ECONOMIST" PROPONUJE ZALEGALIZOWAĆ OBRZEZANIE DZIEWCZĄT! ************** Ja to bym im mózgi obrzezała !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tygodnik brytyjski "The Economist" wysuwa kontrowersyjną tezę. Dotyczy ona FGM (okaleczania narządów płciowych kobiet). Wskazuje na pewnego rodzaju bezsilność w walce z procederem, dlatego proponuje zalegalizowanie delikatnej, mniej inwazyjnej formy obrzezania. „The Economist” sumuje fakty i dokonania 30 lat walki z FGM. Wskazuje na pewne sukcesy, mianowicie spadek radykalnego obrzezania wiążącego się z trwałym okaleczeniem kobiety (z 51% do 37%). Dziennikarze stwierdzają jednak że postęp jest zbyt powolny i niewiele wnosi, dlatego legalizacja mogłaby uchronić chociaż część dziewcząt przed poważnym uszkodzeniem ze strony "katów". W tym roku kolejne 400 tysięcy młodych kobiet i dziewczynek zostanie poddane inwazyjnemu zabiegowi, dlatego według liberalnego pisma nie powinniśmy zwlekać i jak najszybciej dopuścić ową łagodną, mniej inwazyjną formę obrzezania.
wRealu24.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz