Wołodymyrze, drogi panie prezydencie, spór w ogóle nie dotyka wewnętrznych kwestii Polski - stwierdził prezydent Karol Nawrocki w odpowiedzi na twierdzenie Zełenskiego, że polski prezydent odebrał mu Order Orła Białego w ramach kampanii politycznej w Polsce. Widzę w tym wyłącznie proces wyborczy. Prezydent Karol Nawrocki walczy o pozycję swojej partii wobec premiera Donalda Tuska. Nie mamy z tym nic wspólnego, to ich wewnętrzna sprawa - mówił Wołodymyr Zełenski w wywiadzie udzielonym telewizji TSN, komentując odebranie mu Orderu Orła Białego.
W poniedziałek o sprawę zapytany został przez dziennikarzy Karol Nawrocki. - Spór nie dotyczy wewnętrznej polityki Polski. Wszyscy patrioci rozumieją, ile zbrodni ukraińscy nacjonaliści dokonali na ziemiach Polski. Jak były to dramatyczne chwile. Spór dotyczy postrzegania kwestii historycznych i tego, że w Polsce nie akceptujemy czerwono-czarnej banderowskiej flagi - stwierdził prezydent.- Ja sobie nie wyobrażam sytuacji, w której polscy patrioci, a szczególnie polski prezydent, polski rząd, w takiej sytuacji nie są razem i się nie jednoczą. Wołodymyrze, drogi panie prezydencie, spór w ogóle nie dotyka wewnętrznych kwestii Polski. Te nie istnieją, bo wszyscy Polacy wiedzą i rozumieją, ile zła zrobili Polakom, polskim dzieciom, ukraińscy nacjonaliści. Myli się prezydent Zełenski, dziękuję - dodał. Pan Prezydent Nawrocki bardzo dobrze zrobil odbierajac Zelenskiemu order Orla Bialego .W ogole Ukraincy sie rozbestwili w Polsce . Sa roszczeniowi i nie tylko . Napadaja na Polakow w ich wlasnym kraju mimo tego ze sa na garnuszku Polakow . A Zelenski przegial i to bardzo .Mozna powiedziec ze dostal to na co zasluzyl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz