2017/07/07

Tak Donald i Melania odwdzięczyli się za wizytę! Amerykanie wręcz nie dowierzają

Krótka wizyta Donalda i Melanii Trump w Polsce zakończyła się bardzo pozytywnie. Para prezydencka podzieliła się ze światem swoimi refleksjami, a przede wszystkim zdjęciami i filmami. Podróż oceniono w samych superlatywach, a wyjątkowe słowa zobaczyły miliony zagranicznych internautów. Największe poruszenie wywołało jednak coś innego. 
Donald Trump zgromadził na Placu Krasińskich 15 tysięcy osób. W podsumowaniu wizyty w Polsce nie omieszkał zamieścić fotografii oraz filmów na swoim Twitterze.– W imieniu mojej żony oraz własnym dziękuję, Polsko – napisał Trump.
– Dziękuję Andrzejowi i Agacie Dudzie za ciepłe przyjęcie. Polska to świetny kraj z wspaniałym duchem i narodem – dodała Melania.
Być może można byłoby to odebrać za zwykłe kurtuazyjne podziękowania, gdyby nie fakt, że Trump dodał kilka swoich cytatów, w których mocno akcentuje pozycję Polski w Europie. W ten sposób odwdzięczył się za ciepłe przyjęcie.
– Silna Polska jest błogosławieństwem dla Europy! Ameryka jest dumna, że może stać ramię w ramię z Polską w walce z ekstremizmem – napisał na oficjalnym koncie. Warto zaznaczyć, że parę prezydencką śledzi 40 milionów ludzi.
Amerykanie są jednak w szoku, że na spotkanie z Trumpem przybyło tak wielu Polaków. Jego wyborcy śmieją się na Twitterze, że w Warszawie na przemówieniu prezydenta pojawiło się więcej ludzi niż na wiecach wyborczych Hillary Clinton w USA. Wpisy Trumpa były szeroko komentowane, a Amerykanie nie wychodzili z podziwu i zaskoczenia.
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz