2017/07/17

William i Kate już dziś wylądują w Warszawie! Zobaczcie, gdzie będzie można ich spotkać

William i Kate już dziś wylądują w Warszawie! Zobaczcie, gdzie będzie można ich spotkać                                                                                         Wizyta księcia Williama i księżnej Kate w Polsce to kolejne po odwiedzinach Donalda Trumpabardzo ważne wydarzenie dla naszego kraju. Polacy darzą brytyjską parę dużą sympatią i z niecierpliwością czekają na jej przyjazd. Książęca para wraz z dziećmi pojawi się w Warszawie dziś około godziny 14. Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego osobiście powita ich prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą. Następnie w pałacowym ogrodzie przewidziany jest wspólny lunch, który potrwa około godziny.

Dalej książę i księżna Cambridge udadzą się na spacer po Krakowskim Przedmieściu, odwiedzą też Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z kombatantami oraz zapalą symboliczny znicz. W dalszej kolejności para książęca uda się do wieżowca Warsaw Spire na spotkanie z młodymi polskimi przedsiębiorcami. Dzień zakończy się wizytą w Łazienkach, gdzie odbędzie się wystawna kolacja na 600 osób, wydawana przez Ambasadę Brytyjską z okazji urodzin królowej Elżbiety II. Najważniejszym punktem wieczoru ma być przemówienie, które wygłosi jej wnuk.
W okolicy Starej oranżerii będzie najłatwiej zobaczyć Williamia i Kate - zdradza pracownik Łazienek w rozmowie z Super Expressem.
Jutro z kolei para książęca wybierze się na Pomorze, gdzie złożą wizytę w byłym obozie koncentracyjnym w Sztutowie. Spotkają się także z Lechem Wałęsą oraz złożą wieniec pod pomnikiem Poległych Stoczniowców. Pobyt Kate i Williama w Polsce zakończy prywatne spotkanie z parą prezydencką w Belwederze. Dodajmy, że 4-letni Jerzy i 2-letnia Charlotte nie będą brali udziału w oficjalnych spotkaniach - dla nich przygotowano specjalne atrakcje w Belwederze, a do Polski przyleci również ich ukochana niania.
Będzie to potwierdzenie serdecznych więzi między naszymi krajami i narodami - cieszy się minister w Kancelarii Prezydenta, Krzysztof Szczerski.
Jak widać, plan pobytu książęcej pary w naszym kraju jest dość bogaty i z pewnością będzie niejedna okazja do przyjrzenia się słynnym Brytyjczykom.
Do Warszawy od kilku dni zjeżdżają fani Kate i Williama z całej Polski, którzy mają nadzieję na zrobienie parze pamiątkowego zdjęcia.

      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz