2017/07/16

Pogoda do piątku !!!!

Powrót upałów. Prognoza pogody na kolejne dni

Niedziela, 16 lipca (10:15)
Po kilku chłodniejszych i pochmurnych dniach powrócą upały. W czwartek termometry pokażą 32 stopnie, a w piątek nawet 34 kreski powyżej zera.
Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz wschodnia i południowo-wschodnia część kontynentu znajdują się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Krymem oraz Turcją. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego. Polska jest w zasięgu tego klina, w chłodniejszej masie powietrza polarno-morskiego.

Niedziela

W niedzielę w przeważającej części kraju wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe słabe opady deszczu. W Karpatach lokalnie mogą wystąpić burze.

Temperatura wyniesie od 21 stopni w rejonie Szczecina do 24 kresek powyżej zera we Wrocławiu i Zielonej Górze.

Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

Poniedziałek

W poniedziałek w całym kraju spodziewane jest zachmurzenie Na południu i w centralnej Polsce możliwe opady deszczu i burze.

Termometry pokażą od 19 stopni w Gdańsku do 23 kresek powyżej zera w Rzeszowie i Krakowie.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w rejonach burz okresami dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Wtorek

We wtorek nadal będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. Na Podkarpaciu mogą lokalnie wystąpić burze.

Najchłodniej będzie na wybrzeżu. W rejonie Gdańska termometry pokażą 20 stopni Celsjusza. W pozostałej części kraju cieplej. We Wrocławiu i Rzeszowie temperatura wyniesienie 25 kresek powyżej zera.

Środa

W środę cieplej ale nadal pochmurno. W przeważającej części kraju termometry pokażą od 26 do 27 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie we Wrocławiu. Tam aż 29 kresek powyżej zera.

Najchłodniej nad morzem - jedynie 23 stopnie.

Czwartek

W czwartek czeka nas powrót upałów. W większości kraju termometry pokażą około 30 kresek powyżej zera. We Wrocławiu temperatura wyniesie 32 stopnie powyżej zera, a w Kielcach i Lublinie 31 stopni.

Będzie słonecznie, z możliwymi przejściowymi zachmurzeniami.

Nieco gorsza pogoda spodziewana jest na północy Polski. W rejonie Szczecina możliwe burze.

Piątek

W piątek upalne temperatury utrzymają się we wschodniej części kraju. W Lublinie temperatura wyniesie aż 34 stopnie powyżej zera. W Rzeszowie i Białymstoku termometry pokażą 31 stopni.

Niestety, na północy i zachodzie kraju pogorszenie pogody. Powróci zachmurzenie i deszcz. Najchłodniej będzie w rejonie Gdańska (25 stopni). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz