2017/07/18

Pierwsze czytanie projektu ustawy o SN. A opozycja? Tak zachowują się w sejmie. WIDEO Co za bydło !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodano: 18.07.2017 [11:42]
Pierwsze czytanie projektu ustawy o SN. A opozycja? Tak zachowują się w sejmie. WIDEO - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Trzy kluby opozycji: PO, Nowoczesnej i PSL wniosły podczas dzisiejszych obrad Konwentu Seniorów protest wobec decyzji o rozpoczęciu prac nad projektem PiS nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Pierwsze czytanie projektu rozpoczęło się po godz. 10. Joanna Lichocka opublikowała film, na którym widać jak zachowują się posłowie Platformy podczas prac Sejmu RP. Krzyki, spacery, robienie zdjęć…

Sejm przystąpił do pierwszego czytania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Wcześniej w głosowaniu zdecydowano, że w debacie będą pięciominutowe wystąpienia klubów i kół.Wprowadzenie projektu ustawy o SN do wtorkowego porządku posiedzenia Sejmu wywołało ostry spór między opozycją, a PiS-em. W głosowaniu zdecydowano, że nie będzie przerwy w obradach, czego chciała opozycja, zarzucając, że łamane są zasady demokracji i regulamin Sejmu.

W poniedziałek wieczorem na stronie internetowej Sejmu pojawił się wstępny harmonogram obrad Izby, z którego wynikało, że debata nad propozycją PiS, dotyczącą zmian w SN, została zaplanowana na środowe popołudnie. Konwent Seniorów zdecydował jednak we wtorek rano o przyspieszeniu prac nad projektem. Wcześniej wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł poinformował, że jego resort przygotował propozycję dwóch poprawek do projektowanych przez PiS zmian.

"Sygnalizowany punkt o ustawie o Sądzie Najwyższym umieszczony w porządku obrad na jutro, został przeniesiony na dzisiaj, na godz. 9.15, w związku z tym (...) wnieśliśmy protest trzech klubów i będziemy domagać się głosowania i wyeliminowania tego punktu z porządku obrad" - poinformował po posiedzeniu Konwentu wiceszef klubu PO Andrzej Halicki.

Sławomir Neumann ocenił, że marszałek Kuchciński wprowadzając pod obrady ustawę o SN i nie dopuszczając wniosków formalnych opozycji złamał regulamin.
Odnosił się do tego, że w czasie gdy marszałek przeprowadzał głosowanie, posłowie opozycji domagali się głosu wołając, że chcą zgłosić wnioski formalne. Przed głosowaniem ws. uzupełnienia porządku obrad marszałek Sejmu przypomniał, że głosowania nie są poprzedzone debatą ani zadawaniem pytań. Gdy już po głosowaniu posłowie wołali, że chcą zgłosić wnioski formalne, marszałek powiedział "zaraz będą wnioski formalne".

Tak zachowywali się posłowie PO podczas pierwszego czytania projektu ustawy o SN. Zobacz wideo:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz