2017/07/02

30-latka z Rypina zmarła po porodzie. Potrzebna pomoc dla rodziny******** Potrzena była smieć kobiety zeby zauważono biedę i ubustwo /??? O co tu chodzi ???

16 czerwca para z okolic Rypina doczekała się upragnionego synka.30-latka przez cesarskie cięcie urodziła zdrowego syna. Cała rodzina czekała niecierpliwie na powrót małego Alanka i jego Mamy ze szpitala, jednak historia zakończyła się tragicznie. Kilka godzin po porodzie nastąpiły komplikacje i młoda mama zmarła. Maleńki Alanek, jego tata i siostra zostali sami.

Kobieta trafiła do szpitala w Rypinie w dobrym stanie. Rano, 16 czerwca przez cesarskie cięcie urodziła synka. Po porodzie, zarówno Alanek, jak i jego mama czuli się dobrze. Przed południem lekarz prowadzący zauważył, że stan kobiety gwałtownie się pogorszył.Lekarz natychmiast podjął decyzję o  przetransportowaniu  30-latki do Szpitala Uniwersyteckiego im. Jana Biziela w Bydgoszczy. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, że dojdzie do tragedii. Tego samego dnia kobieta została przetransportowana helikopterem do bydgoskiego szpitala, gdzie wieczorem zmarła. Sprawa trafiła do prokuratury.
Niezależnie od wyniku śledztwa, rodzina potrzebuje pomocy. Na szczęście, sprawą zainteresowali się internauci. Poza emocjonalnymi reakcjami na śmierć mamy małego Alanka, były także głosy, że wsparcie i pomoc potrzebna jest teraz rodzinie zmarłej. Znalazły się osoby, które zamieniły słowa w czyny.  Według grupy na facebooku, która rozpoczęła zbiórkę niezbędnych rzeczy dla rodziny, potrzebne są głównie ubranka od rozmiaru 80 w górę, proszki i płyny do płukania, pampersy i chusteczki, płyny do kąpieli, kremy, oliwki, zabawki edukacyjne, mleko modyfikowane. Prócz rzeczy dla Alanka, potrzebna jest również pomoc dla jego 11-letniej siostry Oliwii. Zbierana jest wyprawka szkolna i ubrania.
- Wszystkich chętnych proszę chociażby o drobny gest - pisze na swoim koncie na Facebooku pani Marlena, organizatorka zbiórki. Na grupie Pomoc dla Arka Przybyłowskiego i jego dzieci na bieżąco aktualizowana jest lista niezbędnych rzeczy. W domu, gdzie mieszka rodzina nie ma łazienki... Potrzebne są materiały, ale i osoby chętne do pomocy. Łazienka pana Arka ma rozmiar 2x4 metry. Potrzebne jest wszystko: od materiałów budowlanych po wyposażenie - toaletę, wannę lub prysznic.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz