2017/07/05

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce - szczegółowy plan

Donald Trump, samolotWizyta Donalda Trumpa w Polsce - kiedy i które miejsca w stolicy odwiedzi prezydent Stanów Zjednoczonych? Znamy szczegółowy plan wizyty Trumpa w Warszawie. Co w tym czasie będzie robiła Melania Trump?
Donald Trump w Polsce wyląduje 5 lipca 2017 roku wieczorem. Wizyta prezydenta Stanów Zjednocznych w Warszawie będzie krótka. Już 6 lipca Trump ruszy w dalszą podróż. O której Trump wyląduje w Warszawie. Kiedy odbędzie się przemówienie na placu Krasińskich? Kto z kim będzie rozmawiał i co w tym czasie będzie robiła pierwsza dama USA - Melania Trump. Dzień przed wizytą Trumpa w Polsceprzedstawiamy szczegółowy plan uroczystości.

Donald Trump w Polsce - plan 5 lipca 2017 roku

Samolot Air Force One z Trumpem na pokładzie ma wylądować na lotnisku im. Fryderyka Chopina około godziny 22:00. Prezydencka para od razu uda się do hotelu Mariott. Melania i Donald Trump zatrzymają się w najdroższym i najbardziej luksusowym apartamencie dostępnym w ofercie Mariottu, w którym cena za jedną noc wynosi 5 tysięcy złotych. W ponad 200-metrowym apartamencie na 40. piętrze prezydent USA będzie przygotowywał się na spotkanie z przedstawicielami polskiej władzy. Na czas wizyty Trumpa w Polsce w hotelu postawione zostaną dwie bramki bezpieczeństwa z ochroną i wykrywaczami metalu.

Donald Trump w Polsce - plan wizyty na 6 lipca 2017 roku

Donald Trump w Polsce spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz przywódcami państw Trójmorza. Następnie prezydent USA wygłosi przemówienie na placu Krasińskich. Na godzinę 9:00 zaplanowano spotkanie Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą. Według planu rozmowa ma potrwać około pół godziny.
Następnie rozpoczną się dyskusje z udziałem polskiej i amerykańskiej delegacji. Kto z kim będzie rozmawiał? Rozmowę odbędą Witold Waszczykowski i Rex Tillerson. Szefowie dyplomacji Polski i Ameryki będą dyskutować m.in. o energetyce. Minister Waszczykowski będzie zachęcał swojego odpowiednika do zwiększenia eksportu amerykańskiego gazu do Polski, a więc i szerzej do naszego regionu. Z kolei Mateusz Morawiecki porozmawia z sekretarzem skarbu Sevenem Mnuchinem na temat współpracy polskiego i amerykańskiego świata biznesu i nauki.
Kolejnym punktem wizyty będzie konferencja prasowa obu prezydentów. Następnie dojdzie do rozmów Trumpa z premierami, prezydentami i innymi przedstawicielami państw grupy Trójmorza, czyli: Austrii, Estonii, Łotwy, Litwy, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Rumunii i Bułgarii. Powinny potrwać około godziny. Prawdopodobnie prezydent USA spotka się jeszcze osobiście z prezydent Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović.

Donald Trump na placu Krasińskich - o której?

Ważnym punktem podczas wizyty Trumpa w Polsce jest jego wystąpienie na placu Krasińskich, które zostało zaplanowane na godzinę 13:00. Zgodnie z programem przemówienie ma potrwać 20-30 minut. Strona polska ma nadzieję, że uda się namówić prezydenta Trumpa do złożenia wieńców, wspólnie z prezydentem Dudą, pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Plac Krasińskich zostanie otwarty dla wszystkich chętnych, poza wygrodzoną częścią dla VIP i podium, na którym będzie prezydent USA. Wspomniane podium znajdzie się najprawdopodobniej w okolicach pomnika Powstania Warszawskiego. Odlot prezydenta Trumpa przewidziany jest na godz. 14.
Donald Trump w Polsce - plan wizyty Melani Trump
W czasie, gdy Donald Trump będzie prowadził rozmowy z polskimi politykami Melania Trump spotka się z Agatą Dudą. Pierwsze damy wypiją razem kawę w Belwederze, a potem pojadą do Centrum Nauki Kopernik na warszawskim Powiślu. Tam poprowadzą warsztaty z dziećmi.                                                                                                                                                                                            

Źródło: X-NEWS 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz