2017/07/05

Zaskakujące wyniki sondażu. Polacy wolą wyjść z Unii niż przyjąć uchodźcówZaskakujące wyniki sondażu. Polacy wolą wyjść z Unii niż przyjąć uchodźców

Temat przyjmowania uchodźców jest cały czas gorący i budzi skrajne emocje. Jednak większość Polaków nie chce przyjmowania ich do Polski. Świadczy o tym między innymi ostatni sondaż. Co są w stanie poświęcić, by tylko do tego nie doszło?Według sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla tygodnika "Polityka" w czerwcu tego roku, 56,5 proc. respondentów uważa, że Polska nie powinna przyjąć uchodźców nawet wtedy, gdy Unia Europejska ograniczyłaby przez to wypłatę funduszy unijnych.
Trochę ponad 40 proc. uważa, że w takiej sytuacji nasz rząd powinien jednak ustąpić.    Padło też, wydaje się, trudniejsze pytanie: "Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców z krajów muzułmańskich nawet gdyby z tego powodu wiązało się to z koniecznością opuszczenia Unii Europejskiej?".
Ankietowani w wiekszości odpowiedzieli twierdząco. "Zdecydowanie tak" i "raczej tak" odpowiedziało łącznie 51,2 proc. osób.
Jedynie 37,6 proc. uważa, że w takim przypadku powinniśmy przyjąć uchodźców.                 Źródło: Polityka/WP                     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz