2018/01/07

PRAWDA, KŁAMSTWO I MANIPULACJA

PSYCHOTRONICZNA BROŃ, JAK SIĘ BRONIĆ?
(CZĘŚĆ 1)LINK! DO CZĘŚCI 2
Powszechnie już wiadomo, że możliwe jest manipulowanie ludzkich zachowań za pomocą podprogowych, zarówno dźwiękowych czy wzrokowych informacji. W większości krajów zabrania się takich technologii bez zgody użytkownika. Zarówno światło i dźwięk używane do stymulacji mózgu wpływa na nasze życie psychiczne.

Jeśli chodzi o dźwięk, wiązki fal dźwiękowych są kierowane do grup ludzi poprzez połączenie dźwiękowe i fale ultradźwiękowe, co powoduje, że te osoby słyszą dźwięki wewnątrz głowy. Takie postrzeganie może przekonać człowieka, że jest psychicznie chory. Wraz z rozwojem technologii i wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego umysłu powstają coraz to nowsze metody manipulacji ludzkim umysłem. Potężnym narzędziem jest tu energia elektromagnetyczna.

Ogólnie znane nam jest zaledwie 30% opublikowanych materiałów naukowych na ten temat. Już w 1974 roku były przeprowadzone udane testy w ZSRR w jednostkach wojskowych w Nowosybirsku. Instalacja „Radiosan” została nawet zarejestrowana przez rząd jako metoda indukcji snu za pomocą fal radiowych.
Wśród opublikowanych eksperymentów są eksperymenty, w których pulsujące mikrofale spowodowały synchronizację wizualizowanych neuronów z częstotliwością pulsującej mikrofali, zmuszając niższą wartość częstotliwości do dużo wyższej. W ten sposób pulsujące mikrofale zmieniły stężenie neuroprzekaźników w mózgu; i tu musimy wiedzieć, że te neuroprzekaźniki są częścią mechanizmu, który powoduje wypalanie neuronów w mózgu. W tym eksperymencie podawano leki, które wzmacniały lub osłabiały działanie mózgu, np. leki nasenne. Niektóre eksperymenty miały na celu zupełne wyeliminowanie snu, co miało służyć armii. Innym celem było udowodnienie człowiekowi, że cierpi na chorobę psychiczną.

Inne eksperymenty dostarczały do mózgu różne słowa za pomocą różnych częstotliwości ultradźwięków, które człowiek miałby postrzegać jako własne myśli. W ten sposób można kontrolować zachowania tłumów, najczęściej służy do tego współczesna muzyka.

Z początku dochodzi do degeneracji wydajności osoby dzięki przeciążeniu termicznemu i efektom pola elektromagnetycznego poprzez kierowane dźwięki z pola zewnętrznego. Wielu naukowców od samego początku przestrzegało i nadal przestrzega, że najnowsze osiągnięcia w dziedzinie neurofizjologii mogą być wykorzystane do manipulacji ludzkim mózgiem, jednym z nich jest Micheal Persinger (1995r.), który pracował nad projektem amerykańskiej marynarki wojennej ze śmiercionośną bronią elektromagnetyczną. Stwierdził: „obecnie technologia manipulowania umysłem ma dostęp do 6 miliardów ludzkich umysłów i wszyscy członkowie gatunku ludzkiego są w jakiś sposób zanurzeni w modulowanie klasycznych zmysłów."Już w roku 1998 Francuski Narodowy Komitet Bioetyki ostrzegał, że neurologia jest coraz bardziej uznawana za potencjalne zagrożenie Praw Człowieka.

W maju 1999 na konferencji neurologów sponsorowanej przez ONZ, która odbyła się w Tokio, w deklaracji tam wydanej stwierdzono: „dziś mamy intelektualne i fizyczne środki do opanowania mocy samego umysłu, tak za pomocą urządzeń dotykających mózg (urządzenia do badań medycznych), kontrolę umysłu, a nawet całkowitego usunięcia świadomości. Życzymy sobie i mamy nadzieję, że nasze dążenia do osiągnięcia tej wiedzy będą służyć pokojowi i dobrobytowi.”

Wydarzenia na międzynarodowej scenie coraz mocniej potwierdzają koncepcję zdalnej kontroli ludzkim umysłem, a kiedy to nastąpi pełną parą jest tylko kwestią czasu. Dla ludzi oznacza to koncepcję broni informacyjnej lub wojny informacyjnej za pomocą nowych elektromagnetycznych technologii, które nigdy przedtem nie były znane światu.

W styczniu 1994 Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wzywa się do międzynarodowej konwencji wprowadzenia światowego zakazu na wdrażanie broni informacyjnej, która mogłaby umożliwić wszystkie formy manipulacji ludźmi.
Broń psychotroniczna dla laików brzmi niczym sfera fikcji naukowych, ciągle zakrywa największe tajemnice, ale dla znawców oznacza uszkodzenie ciała, a nawet spowodowanie śmierci (zniszczenie biologiczne życia, zdrowia ciała, zdrowia psychicznego) za pomocą kosmicznych systemów skierowanych do indywidualnych osób lub większej grupy w wojnie informacyjnej, w tym ważne jest zarządzanie społecznymi nastrojami, jednym słowem – psychoza tłumów lub całkowita bierność i to wszystko za pomocą układu nerwowego człowieka.

Na świecie coraz większą uwagę przykuwa ludzki mózg i to we wszystkich dziedzinach życia: w nauce, w poszukiwaniu lepszego życia, szczęścia, własnej skuteczności, zdrowia, rozwoju duchowego. I tak wielu z nas przykuwa się do różnych dźwiękowych zabawek, często słuchamy muzyki za pomocą słuchawek, co dodatkowo stymuluje mózg, niby w celu relaksu, poprawy koncentracji za pomocą dźwięku i światła (teledyski) nasączamy własne mózgi do własnych celów, myślimy o tych dobrych reakcjach, a zapominamy albo w ogóle nie zdajemy sobie sprawy ze złych skutków. Dużo ludzi nie ma pojęcia, że nieodpowiednia muzyka, a w dodatku zastosowane jeszcze dodatkowe efekty światła, obrazów (wizualne), nie tylko nie rozwiążą naszych problemów, ale mogą mieć wpływ na wypalenie neuronów za pomocą stymulacji elektrycznej i magnetycznej. Pierwsze co się pojawi to lęk, chroniczne zmęczenie, ospałość lub bezsenność, nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD), brak koncentracji, depresja, otwarta droga do narkotyków, zakłócona samoocena.
Zanim przystąpimy do pracy nad sobą przede wszystkim rozeznajmy rodzaj muzyki, teledyski i inne elektromagnetyczne narzędzia do własnego samodoskonalenia lub rozrywki (gry komputerowe).

Pracując nad sobą, należy zastosować stare techniki wywodzące się z natury, wprowadzić naturalne dźwięki, instrumenty muzyczne, światło świec, ognia. Mózg jest potężnym narzędziem, można na niego wpłynąć nie tylko negatywnie, również pozytywnie za pomocą modlitwy, spokojnego śpiewu, mantr, afirmacji, medytacji, wszystkie techniki powinny być wprowadzone drogą naturalną i stopniowo, warstwa za warstwą, a nie za jednym zamachem, w dodatku za pomocą wszelkiego rodzaju elektrycznych przedmiotów. Uważajcie, aby przypadkiem zamiast jego wzrostu nie doszło do całkowitego przepalenia przez co wywołamy własne zaburzenia fizyczne i psychiczne. Należy pamiętać o świeżym powietrzu najlepiej spacerując wśród natury (unikać miejsc z liniami wysokiego napięcia). Ruch pomaga w odbudowie układu nerwowego, więc nie unikajcie gimnastycznych ćwiczeń, tai-chi, qi-gongu, pływania, tańca, medytacji, yogi. Ważne jest zdrowe odżywianie się, dostarczenie organizmowi odpowiedniej porcji witamin, minerałów, świeżej wody, systematyczne oczyszczanie ciała (np. ziołami) i oczywiście unikania wszystkich elektronicznych urządzeń czy zabawek (gry komputerowe, telefony komórkowe, mikrofalówki, słuchawki na uszach).
Człowiek pamięta zapisy w formie obrazów, toteż dzisiaj świat wyraża nam się wizualnie nie tylko w bajeczkach dla dzieci. Dorośli mają swój świat reklam. Ktoś mówi, opisuje scenę, pokazuje towar, sytuację, zadaje pytania i zaraz sam na nie odpowiada używając przy tym dźwięków, muzyki, a nawet odpowiedniego głosu i tak do naszego umysłu niewinnie wkrada się nowy obrazek. Jedne będą śmieszne, inne nasączone kpiną albo w formie zastraszenia, przemocy, np. siedzi sobie pan za biurkiem i mówiąc niby nic nieznaczące słowa mocno puka palcem w biurko. Takie reklamy powtarzane wielokrotnie tworzą w naszym umyśle podobny klimat; i tak od sytuacji, warunków reklamy jakże niewinnej ... nawet na necie nie można się ich pozbyć kiedy nie włączymy odpowiedniej opcji i w naszej głowie robi się nam niezły kiermasz. Potrafią także sprytnie wcisnąć nam reklamy, chcesz się pozbyć reklam – to nam zapłać (filmy), a kiedy ty je włączysz na swoim blogu, to my zapłacimy tobie. I tak od sytuacji od sytuacji, warunków reklamy są wykorzystywane do rozmaitych celów: handlowych, jako materiał do kojarzenia różnych zagrożeń (warunkowanie strachu), np. kup tą fiolkę leków bo jak kupisz inną to twój ból nigdy ci nie przejdzie ... i wiele innych „cudownych” pomysłów, za którymi ciężko nadążyć.

W manipulacji umysłem nawet nacisk osób może być negatywny, szczególnie kiedy ktoś bez przerwy narzeka, straszy, narzuca swój sposób myślenia i ciągle oczekuje na gorsze rzeczy, katastrofy, zamiast mieć otwarty umysł i pozytywne myślenie, przez negatywne prowadzi innych do strachu i depresji.

Jeśli masz otwarty umysł i myślisz pozytywnie możesz oczekiwać pozytywnych wyników. To nie jest łatwe, wymaga wysiłku, ale przychodzi czas i masz zapłatę za swoją pracę, nagle wszystko zmienia się i już staje się automatycznym procesem.

Zresztą spróbujcie sami popracować tak nad sobą, wprowadźcie taki sposób myślenia w swoje umysły, wyobraźcie sobie inne wyjście ze złej sytuacji, zamiast tylko dramatyzować, odwróćcie kolejność.

Jeszcze gorszy jest „czarny sarkazm”, ludzie sami stwarzają sobie problemy, sami wprowadzają się w stan depresji, a później to tylko już jeden krok do samobójstwa.

Nie można również wprowadzać do swojego umysłu obsesyjnych emocji, np. próbować na siłę być szczęśliwym, szczególnie kiedy nasz umysł ma jeszcze daleką drogę do szczęścia, a swój stan może porównać raczej  z wściekłością. Jeśli jesteś szczęśliwy masz także szczęśliwe myśli, a nie tylko przypięty na twarzy na wszystkie okazje gumowy uśmiech. Nie odgrywajmy roli do jakiej nie dorośliśmy, w ten sposób źle kończy wielu aktorów, którzy zbyt mocno wchodzą we własne role, toteż artystyczny świat jest pełen stresu, alkoholu, narkotyków, na każdym kroku artyści ratują się zasilaczami, towarzyszą im skandale, załamania nerwowe. Taka taktyka jest wspaniała do wywołania własnej paranoi.
Wysyłane dźwięki, słowa podczas wabienia kogoś, przemocy fizycznej (film), to hasło do działania, walki, ucieczki. Nawet pojedyncze słowa, np. przed przemocą fizyczną, mogą posłużyć do poniżenia kogoś, starannie dobrane już jednym słowem potrafią uczynić z innego ofiarę, odrzucenie ze społeczności, zabicie osobistej wartości.

Nawet zwykłe uśmiechanie może być pozytywne i negatywne. Może oznaczać akceptację osoby lub ironię skierowaną w jej kierunku, śmiechem można atakować, dezorientować. Fałszywy śmiech wywołuje wielki stres, nawet u osoby stosującej taką formę manipulacji bywa niezwykle szkodliwy. Życzliwy akt uśmiechania się uwalnia w mózgu endorfiny, druga osoba też się uśmiecha, odwzajemnia uśmiech co wiąże się z akceptacją i nawiązaniem przyjacielskiego kontaktu. Przeciwieństwo, otwiera sarkazm, odrzucenie. Udowodniono naukowo, że szczery uśmiech z otwartymi oczami jest doskonałym masażem dla twarzy, oczu, wprowadza szybko w relaks, w dodatku połączony z pozytywnymi myślami wnosi w osobę więcej miłości.

Spróbuj tego ćwiczenia kilka razy dziennie i sam sprawdź co można przez niego uzyskać?
cdn...

27 Oct. 2011
WIESŁAWA                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
Kontrola nad ludzkim zachowaniem, myślami, uczuciami, informacjami, za pomocą intensywnych nowoczesnych technologii i innych technik, perswazji czyli „prania umysłu” jako wielkie oszustwo stosowane systematycznie w celu zmiany osobowości człowieka jest najpotężniejszą psychologiczną bronią przeciw ludzkości. Rozprogramowanie i ponowne zaprogramowanie naszych umysłów to potężna akcja, niezwykle kosztowna, która stała się punktem centralnym w kształtowaniu dyscypliny ludzkości i modelowaniu naszego nowego stylu życia.
Już chyba wszyscy wiemy o wpływach satanizmu na naszej planecie, który wdarł się we wszystkie gałęzie życia. Tak naprawdę śmiało możemy podejrzewać, że wszyscy ludzie na tej planecie, którzy mają jakieś większe wpływy: politycy, liderzy religijni, biznesmeni od wszystkich gałęzi przemysłowych, nawet od rozrywki połączeni są ze sobą w jakiś tajemniczy sposób i robią wielkie spustoszenie w społeczeństwie poprzez rewolucje zła, wojny, morderstwa, bluźnierstwa, seks. Zawdzięczamy im, że nie tylko nasza planeta reaguje coraz bardziej agresywnie, ale i takie emocje, które coraz częściej wibrują w ludziach: strach, nienawiść, agresję, zezwierzęcenie.

Nieliczni wiedzą , że ta grupa ludzi połączona jest z czwartym wymiarem, tzw. astralem lub „gadzim”... i jak to zwał tak zwał: demon, szatan, reptilianin sieją wśród nas przerażenie, lęk, strach, niszczą naszą energetyczną sieć Ziemi. Każdego dnia ich siła objawia się jako bardziej destruktywna, a to wszystko robią nam również inni ludzie, ofiary satanizmu wyhodowani w satanistycznych hodowlach, często uważani przez innych jako „ludzi wybranych” w celu niszczenia prawdziwych wartości życia. I tak człowiek człowiekowi gotuje zły los, robi to za pomocą grup politycznych, religijnych, rozrywkowych, medycznych, wojskowych, szkolnych.
Najbardziej bolesne, że coraz mocniej wkradają się w nasze religie, które coraz częściej bywają narzędziem manipulacyjnym w rękach satanistów, np. Islam wykorzystywany jako akcje terrorystyczne „w Imię Boga ...”, w hinduizmie za pomocą systemu kastowego, chrześcijanie też z walczyli z mieczem w dłoni w wojnach krzyżowych i nie tylko. Wiele tych zachowań ludzie potępiają, a nawet mówią, że to barbarzyństwo, w końcu to nic innego tylko zniewalanie i zastraszanie, podporządkowywanie sobie większych mas i nie sądzę, aby w tym działaniu Pan Bóg maczał palce.
Raczej powiedziałabym, że to działalność szatana w tych instytucjach. Jak widzimy ostatnio religie biorą ster do ręki w zarządzaniu światowymi finansami, bankami, a przecież Jezus wyraźnie mówił: to co boskie oddajcie Bogu, a to co cesarskie cesarzowi .... więc zachodzi pytanie: czym staje się nasza wiara w kościołach skoro przejmuje władzę nad materializmem? Widać tu ziemski sposób myślenia wg zasady „przetrwają tylko fizycznie silniejsi”. Według mojego myślenia w systemie Boga taka zasada nie ma pokrycia, bo nikt inny tylko Bóg ustala i obala wszystkich monarchów, choćby tych najsilniejszych.
Jak dzisiaj wyglądają lekcje w szkołach? Przede wszystkim posłuszeństwo, ale nie do rodziców tylko do zwierzchników, drugie to inteligencja dziecka przez co ci silniejsi niszczą słabszych, mniej zdolnych. Dziecięca psychika nie wytrzymuje takich stresów, toteż szybko albo zamkną się w sobie, szukają pocieszenia lub wzmocnienia w alkoholu, narkotykach, stają się agresywni, albo całkiem giną w tłumie, bezradni, nie wiedzą jak mają dalej żyć, stąd duża liczba samobójców w młodym wieku. Dzieciakom systematycznie pierze się umysły, albo przez wysokie ocenianie co wielu wprowadzi w pychę, egoizm albo przez zaniżanie poziomu, co nie pozwala na normalne kształtowanie się osobowości. Wyróżnia się tych silniejszych jako późniejszych liderów, pień mózgu w społeczeństwie.
Resztę kształtuje się na społeczność konsumentów i robotników, jako małe trybiki wielkiego systemu (jak ja to mówię – klawisze w klawiaturze, piszesz tylko A i nie waż się naśladować B, bo i tak ci się to nie uda, a jeszcze spotka cię przykre doświadczenie, wstyd i porażka). Elita sobie tego nie życzy, a życie ci pokaże, że to w ogóle się nie opłaca. Toteż nie dziwcie się, że dzisiaj tak wielu ludzi nawzajem się kompromituje, niech tylko ktoś spróbuje wychodzić ze swojej ramki w jaką został oprawiony, zaraz spieszą porządkowi. Są w tej grupie i ci, którzy przez kompromitowanie innych, silniejszych od siebie próbują się dowartościować. Ci z reguły są wulgarni.

I tak w szkole mija ci „szczęśliwe” dzieciństwo, chociaż twój entuzjazm i emocje są duszone musisz udowodnić wszystkim, że jesteś szczęśliwy, jakże może być inaczej ... system dostarcza ci wszystkiego co ci do życia jest potrzebne, ty masz tylko żyć i być posłuszny w ramach danego systemu, który często zaprzecza twojemu człowieczeństwu.

Kościół uczy nas miłości – kochaj bliźniego... wybaczaj mu, ale wolą opcję, abyś nie zadawał zbyt wielu uciążliwych pytań w poszukiwaniu prawdy naszej egzystencji. Mamy z góry ustalone zasady i także musimy się ich trzymać, czy nasz umysł się z tym zgadza czy nie.
W życiu inaczej wygląda prawda i jej interpretacja, i tu musimy wiedzieć, aby znaleźć prawdę musimy dotrzeć do źródeł, poznać to pierwotne ziarno, które kiełkowało, wzrastało i musimy zbadać każdy element następnych zdarzeń jakie następowały po sobie. Musimy mocniej patrzeć wokół siebie, odróżnić prawdę i nie dać się wciągnąć w świat iluzji, która jest dzisiaj największym naszym problemem.

Inna sprawa, eugenika świata i malowanie nieprawdziwych obrazów, np. głodu na świecie, niedobór surowców, z czym idzie w parze ograniczenie wiedzy, zakłamania i sprytne ruchy bankierów i polityków wspierających raz jeden świat, a raz drugi, ale nie w celu zaspokojenia potrzebujących tylko uzyskania ich zadłużenia i wywołania sztucznego problemu. I oczywiście oferuje się jego rozwiązanie ... przez tą samą grupę ludzi, którzy nami manipulują.

Inna sprawa, każe się nam dbać o ekologię, naukowo udowodniono, że światu zagrażają nawet nasze układy oddechowe, ale nie znaleziono szkodliwości energii jądrowej nawet kiedy są „dziurawe” reaktory jądrowe i plują promieniowaniem na tysiące kilometrów. To my ludzie mamy płacić podatki za produkcję dwutlenku węgla zamiast żądać odszkodowań za utratę własnego zdrowia. Jakie to wszystko sprytne i w dodatku jak gładko przerzuca się na ludzkość winę za sam fakt życia, zachorowalność na różne choroby, ginięcie natury, zmiany klimatyczne.

To, że manipulacja ma miejsce na politycznej międzynarodowej arenie też nie trzeba dokładnie wskazywać palcem: Pakistan, Egipt, Libia ... zamach za zamachem, a świat biernie patrzy i po dużej części przyklaskuje w dłonie: został unicestwiony następny „oprawca” narodu.

Eksperci od kontroli umysłów korzystają z nauk nazistowskich, w ostatnim 10-leciu w znacznym stopniu przy użyciu wiedzy ezoterycznej, za pomocą której wzbogacają się w tajniki ludzkiej psychiki; i albo osłabiają opinię publiczną za pomocą ośmieszania, albo mobilizują i przekonują do własnych racji. Nam przedstawia się ezoterykę jako zło tego świata, New Age, abyśmy czasami sami nie wyrównali własnych fal mózgowych, które oni tak skutecznie zakłócają.
Najbardziej ponure i daleko idące programy kontroli umysłu, projekt MK-ULTRA prowadzony w imieniu CIA przez nazistowskich naukowców został przeniesiony do USA na wiodące uniwersytety i do NASA po II Wojnie Światowej z Niemiec i dalej spokojnie kontynuuje swoje eksperymenty, w których tysiące mniejszych istot ludzkich (więźniów, psychicznie chorych, bezdomnych) zostało zmuszonych do śmiertelnych eksperymentów. Eksperymenty obejmowały uśmiercanie osobowości poszczególnych osób poprzez elektroterapie i programowanie nowych cech osobowości, co sprawia, że mają obsesję na punkcie pewnych pomysłów, np.: pedofilii, kadzirodztwa, prostytucji lub jako inne wywrotowe formy przeciw określonym grupom społecznym. Po czym wprowadzano je do konkretnego środowiska, np. pedofilii do seminariów duchownych, kościołów, szkół, armii.
I tak wślizgując się sprytnie do podświadomości swoich ofiar wdrażali nierzeczywiste rzeczy, myśli, w dodatku mocno nieetyczne czyniąc z ludzi ofiary po obu stronach. Wpuszczenie tak ukształtowanych osobników-ofiar do innego czystego środowiska wcześniej czy później zakłóci go, a jednocześnie ukryje prawdziwą przyczynę jego degeneracji i ukarania winnych. Tym sposobem przesuwa się odpowiedzialność na z góry zaplanowane osoby. I tak świat zatrzymuje oddech kiedy na jego oczach ginie prezydent, sądzi się oprawcę, człowieka z „upranym umysłem”, który jest taką samą ofiarą, a prawdziwy sprawca działa dalej bezkarnie.

Integralną częścią MK-ULTURA jest program MONARCH. Jest najbardziej potępianym epizodem w historii kontroli umysłu, w której umysły kobiet i dzieci są brutalnie przejęte w celu zaspakajania pedofilii, tych z wyższej półki (polityków, przestępców, satanistów).

Kobiety tak programowane stały się seksualnymi niewolnicami, co ciekawe były tak zaprogramowane, że można je było włączać i wyłączać do woli. Jest to wspaniały przykład kształtowania przyszłego niewolnika. Jednym z doskonałych przykładów znanym już dobrze w świecie jest Cathy O'Brien. Można poczytać wstrząsające szczegóły jej życia w jej książce „Trance Formation of America”. Po długich latach życia w szponach MK-Ultra - Monarch Program została tak zaprogramowana, że świat zna ją jako „model prezydencki” seksualnej niewolnicy, była „używana” jako seks zabawka szczególnie przez prezydentów G. Forda, R. Reagana, G. Busha i wielu innych znanych polityków.
Te same bestie rutynowo używając tortur i gwałtu postąpili tak samo z jej córką Kelly, oczywiście dla osobistej gratyfikacji, następnie za pomocą leków i elektrycznych urazów prądem kasowali im pamięć tych zdarzeń w celu ukrycia swoich działań. Historię Cathy opisał w swoich książkach David Icke i wielu innych autorów interesujących się manipulacją umysłu. Jej doświadczenie zostało wykorzystane w dalszej przestępczej działalności tajnych służb i objęte statusem „Top Secret.”

Mało tego, że Cathy została skrzywdzona w dzieciństwie przez swojego ojca, który nie raz mało jej nie udusił swoim penisem, to później trafiła na terapeutę, który szukał takiego materiału do rządowego eksperymentu. Grupa terapeutów zamiast jej pomóc wyselekcjonowała ją jako doskonały materiał pod dalszy eksperyment. Została wykorzystana bardzo sprytnie, pedofilskie zachowania jej ojca ułatwiły zadanie grupom operacyjnym z MK-ULTRA w dalszym kształtowaniu jej osobowości, a w zasadzie rozdwojenia osobowości (MPD), znane także jako dysocjacyjne zaburzenie świadomości (DID).
Jednak tak się stało, że testy w kształtowaniu MPD były jeszcze niedopracowane i wywołały efekty uboczne, jednym z nich była fotograficzna pamięć i dzięki temu Cathy zapamiętała każde spotkanie, a nawet plany dominacji nad światem, które były przy niej swobodnie omawiane, nikt wówczas nie przewidział, że odzyska wolność, a w dodatku zachowa pamięć tamtych dni. Podobnie ostrość jej wzroku była 44 razy silniejsza, niż przeciętnego człowieka.

Cathy początkowo była wprowadzona do dziecięcej pornografii, jej własny ojciec uczył ją nowego projektu, miała jeszcze liczniejsze rodzeństwo, które też było molestowane w podobny sposób. Życiorys Cathy jest wstrząsający jak również bulwersują opinię publiczną nazwiska jej gwałcicieli. Byli tak zdumiewający w swoich pomysłach aż trudno uwierzyć, nawet wkładali jej flagę USA do jej odbytu.
Cathy do końca życia zostały na ciele liczne blizny po ranach jakie zadawano jej podczas sado-masochistycznego seksu. Oczywiście Cathy miała całkowicie zniszczoną własną osobowość. Wielokrotnie zachodziła w ciążę, jak sama twierdzi conajmniej sześć razy spowodowano u niej poronienie już dojrzałych płodów, które były użyte w tajemniczych rytuałach. Ocalała jedna, z której narodziła się w 1980r. jej córka Kelly, ponieważ między politykami również dochodziło do osobistych rozgrywek i jeden z nich za informacje od Cathy ocalił jej ciążę. Niestety Kelly podzieliła los matki.

Program MK-ULTRA organizował obozy seksualne i treningowe znane jako „Charm School” w Youngstown w Ohio, takich kobiet, seksualnych ofiar było dużo więcej, jednym z bardziej znanych nam prezydenckich modeli była Merlin Monroe, która zginęła na oczach publiczności i nikt nie wiedział co się stało? Inne kobiety i mężczyźni zasilili szeregi rozrywki: Madonna, Gaga i cała lista super gwiazd, za którymi młodzież ciągnie tłumami, nie zdając sobie sprawy jak ogłupiająco-hipnotyzująca jest ich rozrywka, wystarczy popatrzeć na rozhisteryzowanych fanów podczas koncertów na żywo.

W roku 1988 Cathy (ur. 1957 r) i Kelly (ur.1980r) zostały uprowadzone przez byłego agenta CIA Marka Philipsa i jego współpracowników i przewiezione w bezpieczne miejsce na Alaskę, gdzie powoli na bazie innych terapii dochodziły do równowagi psychicznej, jednak nadal były pełne traumy, zagrożone śmiercią, bataliami sądowymi. Cathy była w niewoli 25 lat.

M. Philips ożenił się z Cathy, ciężko było im obojgu cokolwiek udowodnić ponieważ dużo zapisów MK-Ultra na temat Cathy i Kelly zostało zniszczonych przez CIA. Niemniej Cathy oskarża rząd amerykański z czasów rządów R. Reagena i G. Busha o molestowanie seksualne, psychiczne i fizyczne tortury, którym została poddana wraz ze swoją córką Kelly przez międzynarodowy pierścień pedofilii, baronów narkotykowych, a nawet przywódców rządowych i religijnych (Sic!).
M. Philips przywrócił umysł Cathy do normalnego funkcjonowania, gorzej było z Kelly ponieważ jej umysł był zniewolony od urodzenia. Zamiast rehabilitacji została w 17 roku życia uznana za więźnia politycznego i uwięziona w areszcie w stanie Tennesse pod pozorem tzw. "Bezpieczeństwa Narodowego.” Kelly wymagała niezwykle specjalistycznej opieki, aby w końcu mogła przejąć kontrolę nad własnym umysłem i życiem.

Znany jest jeszcze inny Projekt ARTICHOKE (operacja karczoch), powstała z projektu BLUEBIRD, przymusowe uzależnienia od morfiny i innych eksperymentalnych substancji chemicznych, w tym do stosowania amnezji, hipnozy. Dzisiaj na terenie amerykańskim dla nikogo nie jest tajemnicą, że te eksperymenty przeprowadzono na tysiącach Indian i Afroamerykanach (również zakażając ich różnymi chorobami w tym kiłą, rzeżączką).
Jeszcze inną manipulacją jest kontrola religiami, manipulowanie Biblią, Vedą, Koranem, tutaj odbywa się manipulacja w białych rękawiczkach, na drodze pokoju i miłości.

Najgorszą rzeczą jest wprowadzenie w dany kult, religię, kulturę przekonania, że właśnie ta kultura, religia, kościół jest najważniejszy, robi się to celowo, by skłócić ze sobą praktykujących. To są śliskie programy czasami bardzo dalekie od prawdy, systematycznie wprowadza się dużo kłamstw, zakłóca się czyste źródła. Jeszcze gorzej kiedy tworzy się nowe kościoły, sekty, np. kościół scjentologiczny, gdzie wyraźnie widać manipulację ludzkim umysłem i nastawienie na ściąganie wielkich zysków, a tak naprawdę nie można zauważyć tam Boga, tylko nastawienie na własny potencjał umysłu i dobra materialne. Takich nowych odłamów, w tych chrześcijańskich mamy coraz więcej.

Bóg przemawia do wszystkich ludzi, nawet do złoczyńców, chociaż w innym języku, to jednak w każdej religii obiecuje za dobre postępowanie wobec życia i innych ludzi wysoką nagrodę i otchłań za złe uczynki.


Podobnie Jezus Chrystus przynależy do wszystkich ludzi, którzy chcą za nim podążać, a nie do jednej grupy religijnej, np. Świadków Jehowy, a katolicy nie mają już żadnej szansy na zbawienie. Katolicy też mają swoje interpretacje, nawet Biblii, i tak można ludzi otumaniać, doprowadzać do wiecznych kłótni i awantur między różnymi religijnymi grupami. A skołowana dusza z chęcią ma ochotę uciec od nich wszystkich i ukryć się za niewidzialną kotarą. Tym sposobem obecnie wiele ludzi ucieka od kościołów, wiary, nie chcą takich potyczek, wojen, starć, jedni przeciw drugim i udowadniania swoich racji, w dodatku nie mając żadnej gwarancji ani wystarczających argumentów co do swojej słuszności. „Prowadzi ślepy ślepego i obaj wpadają do dołu.”

Tylko od czasów Jezusa Chrystusa przeprowadzono nas przez wiele ideologii, sugestii, koncepcji, a to wszystko z biegiem czasu okazywało się być „pobielanym grobem pustym wewnątrz”.

Przestańmy się przepychać łokciami między sobą tylko działajmy w Jedynym Bogu, wzrastajmy do Ciała Chrystusowego i pozwólmy oddychać innym według ich poziomów świadomości. Na pewno nie odrodzimy się kiedy obalimy nie lubiane przez nas religie, kultury. Stosując tą metodę możemy obalić wszystkie, każda ma swoich wyznawców i wrogów. Czy nie lepiej rozpoznać wiedzę w każdej religii, zobaczyć różnice, podobieństwa i wówczas ustalić własny punkt widzenia? Wszyscy musimy szukać prawdy dla siebie, a nie polegać na opinii innych ludzi, choćby tych najmądrzejszych.
Wiemy, że pamięć ludzka jest niedoskonała i nietrwała, a w dodatku kiedy trafimy do dobrych manipulatorów, to ci są w stanie wyczarować nawet nasze nowe wspomnienia, które nawet nie miały miejsca, a kiedy się opieramy robią z nas głupich lub psychicznych.

Faszerując nas fałszywymi obrazami, opowieściami w naszych mózgach pozostaje 30% fałszywej pamięci, ten procent ciągle rośnie, a my z biegiem czasu sami zapominamy, co było prawdą, a co fałszem i nie trudno pomylić jedno z drugim. Nie raz łapiemy się na tym, że ślemy mylną informację, kiedy wyłapiemy pomyłkę i jesteśmy uczciwi, prostujemy. Gorzej bywa jak jej nie wyłowimy, a ten fałszywy przekaz idzie w świat. Nasi manipulatorzy wiedzą o tym, dlatego często ślą nam spreparowane zdjęcia, obrazy, przekazy.
Manipulując naszymi umysłami wkładają nam podprogowo fałszywe wspomnienia, sugestie, doświadczenia, wszystko oparte na mocy wyobraźni. Dotyka to nie tylko błahostek życia, ale polityki, prawa i religii. Nawet dzieci są wdrażane w ten plan, ściśle pilnowane, w przekonywający sposób słodką perswazją zmuszane w jednym określonym kierunku. Wiadomo, dzieci są doskonałym kanałem manipulacyjnym i „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.”
Zamiast wprowadzać je w różnorodność kulturową i pluralne wartości już na samym początku życia stwarza się konflikt wartości, potencjalne zagrożenie ze strony innej kultury czy religii, a nawet innej grupy ludzi. Toteż mieszkając w Kanadzie już nieraz obserwowałam sceny, w których uczestniczyły dzieci z kilku kultur religijnych walczące ze sobą; kto jest ważniejszy Jezus czy Mahomet, tym bardziej jest to przerażające, że żadne z nich nie chciało ustąpić, a miały zaledwie po 5-6 lat, wyraźnie już została wyryta na nich ich kultura, a tak naprawdę nie znały ani Jezusa, ani Mahometa. I jak trudno było ostudzić ich emocje.
Wszyscy mamy w sobie tą samą iskrę Bożą jaką otrzymaliśmy od Boga. Bóg mówi, aby bronić prawdy i miłości we wszystkim. Niech nas ludzi nie dzielą różnice doktrynalne, inaczej głoszone słowa ewangelii, ale złączmy się w jednej pracy w kierunku naszego zbawienia zgodnie ze Słowem Bożym.
Jezus Chrystus nie mówił: módl się za katolików, chrześcijan; mówił, módl się za chorych, ubogich, potrzebujących, nieś Dary Ducha Świętego nawet do złych ludzi, którzy o nie proszą, nie tylko do tych wierzących, ale i do świeckich.

Przyjrzyjmy się wszystkim Świętym Księgom i sprawdźmy czego się we wszystkich religiach zabrania jako zła, a co powinniśmy przyjąć jako Łaskę dla nas i zjednoczeni w miłości budować wspólny mocny fundament wiary.

Inne formy podważania, manipulowania są programowaniem umysłu i tworzeniem osobistego monopolu na prawdę.
cdn...

29 Oct. 2011
WIESŁAWA
 
                                                                                                                                                              
Ojcem i geniuszem manipulacji umysłów był Joseph Goebbels, niemiecki minister propagandy w rządzie Adolfa Hitlera, ciekawy człowiek w III Rzeszy. Jeden z najbliższych współpracowników oraz doradców Hitlera. Jeden z najbardziej utalentowanych propagandzistów, który zadziwia współczesnych manipulatorów ludzkim umysłem i nadal śmiało może stawać z nimi do rankingu, chociaż od jego śmierci minęło 66 lat. A. Hitler i J. Goebbels uzupełniali się nawzajem w sposób niemal unikalny. Goebbles znalazł techniki perswazji, mity, slogany, obrazy, na tle których pojawiał się Hitler jako odkupiciel, błogosławiony zbawiciel i wizjoner. W tym celu posługiwał się radiem i filmem, plakatami, a monopolowi informacji zawdzięczał możliwość dowolnego kształtowania nastroju społecznego. To Geobbles zręcznie odwrócił początkowe niezdecydowanie Hitlera i zrobił z niego filar ku czci, nie tylko jako lidera kraju, ale i religijnego.

Było to świadome mieszanie sacrum z profanum, a wskazywanie na mesjańską aurę miało wstrząsnąć emocjami niemieckiego narodu. I tak to widać na starych dokumentalnych filmach. Gdy Hitler mówił wszelki opór rozkładał się pod magiczną mocą jego słów. Można było być tylko jego przyjacielem albo wrogiem, chociaż z jego ust płynęła oziębłość. Na tym przykładzie doskonale widać jak można zbudować polityczne wartości poprzez moc słowa, które były święte i nietykalne, a ludzie godzinami byli urzeczeni i tłumnie skupiali się wokół Fuhrera. I marny był los tych, którzy nie dali się wcielić w ten tłum, ginęli w więzieniach i obozach koncentracyjnych takich jak np. Dachau.
Pozycja Hitlera w oczach ówczesnych umysłów była reklamowanym bałwochwalstwem, tworzył się mu nowy kult, który otworzył wielu narodom bramy piekła. Jego niezachwianym twórcą był Goebbels, który był niezmiernie zręczny i zawsze potrafił przystosować się do wszystkich okoliczności. Był chyba najlepszym „apostołem” Hitlera, niby był narzędziem wielkiego przywódcy, a tak naprawdę to Goebbels sterował tym potężnym okrętem, zwanym III Rzeszą. W testamencie politycznym to jego Hitler naznaczył jako swojego następcę na stanowisko kanclerza Rzeszy. Dlatego też przez kilka godzin po śmierci Hitlera zajmował formalnie urząd kanclerza Rzeszy. 1 maja 1945 roku zabił swoją żonę po uprzednim zamordowaniu przez nią i dr. Stumpfeggera sześciorga swoich dzieci: Helgi (12 lat), Hildegardy (11 lat), Helmuta (9 lat), Hedwigi (8 lat), Holdine (7 lat), Heidrun (4 lata); po czym sam popełnił samobójstwo ok. godziny 20:30.

Niby jego natura była miękka, sentymentalna, a nawet nudna lecz potrafił skutecznie przekonać Hitlera, a ten wierzył we wszystkie jego słowa.

A. Hitler i Geli Raubal
III Rzesza była przesączona erotyczną działalnością. Sam Hitler miał wiele seksualnych tajemnic, począwszy od jego rodowodu. Prawdopodobnie w jego rodzinie był przypadek kazirodztwa, jego ojciec ożenił się z własną siostrzenicą. Hitler ukrywał ten fakt przez całe swoje życie. Druga tajemnica to związek Hitlera tak z kobietami i mężczyznami. Mimo jego różnych kontaktów, historycy wskazują, że jedyną osobą, którą Hitler darzył uczuciem (w tym seksualnym) była jego siostrzenica Geli Raubal, która popełniła samobójstwo w 1931 r.

Niektórzy historycy sugerują, że zabiła się, bo była rozżalona relacją z Hitlerem i jego nowym związkiem z E. Braun, podczas gdy inni spekulują, że Hitler grał bardziej bezpośrednią rolę w śmierci swojej siostrzenicy. Braun nie wiedziała, że była rywalką Raubal.
Ewa Braun próbowała popełnić samobójstwo dwa razy. Pierwsza próba samobójstwa była w dniu 1 listopada 1932 roku w wieku 20 lat, strzelając sobie w pierś z pistoletu ojca, po raz drugi w dniu 28 maja 1935 r. przez przedawkowanie środków nasennych. Od tamtej pory Hitler stał się dla niej bardziej oddany, prawdopodobnie chciał uniknąć dalszych skandali. Niemniej jednak, wpływy polityczne E. Braun na Hitlera był najwyraźniej minimalne. Nigdy nie wolno było jej przebywać w pokoju, kiedy miały miejsce rozmowy na temat biznesu i polityki. Jednak niektórzy historycy wnioskowali, że była świadoma przynajmniej w małym procencie brudów dotyczących wewnętrznych działań III Rzeszy. Hitler i Braun nigdy nie pojawili się publicznie jako para. Po północy w dniu 29 kwietnia 1945r., Hitler i Braun pobrali się w małej ceremonii cywilnej w Führerbunker. Świadkami byli Joseph Goebbels i Martin Bormann. Naród niemiecki był całkowicie nieświadomy związku Hitlera z E. Braun, tajemnica wyszła na wierzch dopiero po wojnie.
Nadal bardzo trudnym tematem dla Niemców jest jak wykorzystano kobiety - więźniarki obozów koncentracyjnych do świadczenia usług seksualnych dla mężczyzn - przymusowych robotników, jako zachęta do pracy w obozach koncentracyjnych podczas II Wojny Światowej. W dziesięciu obozach koncentracyjnych, w tym w Oświęcimiu, Buchenwaldzie, Dachau, Sachsenhausen były specjalne baraki, w których dla zwiększenia produktywności mężczyzn - robotników obozu zniewalano seksualnie kobiety. Pomysł na przymusową prostytucję pochodził od H. Himmlera. Nie wszyscy więźniowie mieli takie premie, np. byli wykluczeni Żydzi. Podobna sprawa była w zakładach zbrojeniowych, przy których były domy publiczne.

Niewolnictwo seksualne nie było rozpatrywane po wojnie jako sprawa o zbrodnie wojenne, ponieważ kobiety tak zniewolone uważały, że jest to dla nich zbyt poniżające. Ten temat dopiero historycy wyciągnęli na światło dzienne po wielu latach po wojnie. Znane jest kilka publikacji, nawet niemieckich historyków.

Niemieckie kobiety, które pracowały na rzecz III Rzeszy znane były z takiego samego okrucieństwa jak mężczyźni. Propaganda Goebbelsa wciągnęła ich w niezwykłe okrucieństwo. Były uczone winić ludzi za wszystko i dokręcać śrubę gdzie się da. Płeć piękna III Rzeszy była wielce czczona przez propagandę Goebbelsa. Historycy z biegiem czasu odkrywali, że Hitler i jego satrapi hipnotyzowali niemieckie kobiety swoimi rozkazami, które były oparte na przemocy i nienawiści rasowej. Stały się służącymi SS, były obsadzane przede wszystkim jako lekarze i pielęgniarki, a ich praca polegała na przyjmowaniu porodów, segregowaniu noworodków, to one były morderczyniami dla niepełnosprawnych, chorych, poddawały kobiety zabiegom aborcji, sterylizacji. Ich miejsca pracy były przede wszystkim w obozach koncentracyjnych. Poza tym były doskonałymi szpiegami.

Ludzkość musi pamiętać Holocaust jako zniewagę dla ludzkości i wielkiej liczby śmiertelnych ofiar i milionów dusz, które mogły żyć.

Do tej pory lekarze byli znani jako zbawiciele ludzi, uzdrowiciele, specjalnie czczeni, niemalże święci; nazistowscy lekarze naruszyli tę świętość ... i nadal wielu lekarzy w naszym ówczesnym świecie pracuje w maszynie zabijania .... niestety jest to bolesna prawda. Nadal są prowadzone eksperymenty na ludziach, zwierzętach. W czasie II Wojny Światowej eksperymentowano na ludziach w przeróżny sposób, wszystkie miały służyć niemieckiej armii, np. w czasie napaści na ZSRR były prowadzone tzw. „zimowe eksperymenty.” Zamrażano ofiary i sprawdzano jak długo taki człowiek pożyje, robili to, aby ratować własnych żołnierzy. Podawano ofiary eksperymentom poprzez obniżanie temperatury nawet poniżej zera, a później podwyższanie przez lampy słoneczne, gorące kąpiele i wiele innych sposobów. Było dużo ofiar, które nie wytrzymały takiego szoku.

Następna czarna sprawa to są eksperymenty genetyczne. Najważniejszym celem nazistów była nordycka rasa. Supermeni musieli mieć niebieskie oczy i blond włosy. Inni byli sterylizowani, najbardziej poszkodowani byli Żydzi, Cyganie, Latynosi. Wykonywane były pomiary głowy, nosa, oczów, badania krwi. W tych eksperymentach najbardziej zasłużył się dr Josef Mengele, zwany „aniołem śmierci”. Szczególnie interesowały go bliźnięta i karły. Po zebraniu od nich próbek wszystkich organów i przeprowadzeniu wielu bolesnych testów uśmiercano ich zastrzykiem w serce.
Masy ludzi walczy o demokrację, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że:

„świadome i inteligentne manipulowanie nawyków i opinii mas
jest ważnym elementem w społeczeństwie demokratycznym”

(Edward Bernays - amerykański pionier w dziedzinie propagandy)
Całe armie ludzi manipulują ten niewidoczny mechanizm społeczeństwa tworząc niewidzialny rząd, który urzęduje za plecami oficjalnego będącego siłą rządzącą kraju. Wszyscy jesteśmy regularnie formowani, nasze umysły, gusta, nasze idee są w rękach osób, o których nigdy nie słyszeliśmy. W ten sposób jest zorganizowane demokratyczne społeczeństwo. Każdy nasz codzienny ruch w zakresie gospodarki, polityki, współżycia społecznego, a nawet w sposobie myślenia to tylko sprytnie pociągane sznureczki przez osoby, które nas kontrolują. Nowoczesne społeczeństwo zamyka się w masie i każdy z nas jest członkiem tej masy; i tak tworzymy całe organy tej jednej masy.

Obecnie do kształtowania tych organów i masy wykorzystywane są wszystkie środki technologiczne: TV, radio, prasa, filmy, plakaty, spotkania różnych grup, internet, e-maile, telefony komórkowe. Nowoczesna propaganda musi korzystać ze wszystkich mediów. Nie ma propagandy kiedy ludzie z niej nie korzystają. Jeśli tylko kilka osób bywa zainteresowanych artykułem, plakatem, reklamą, TV, to jest nieudana propaganda.

Propaganda to kwestia dotarcia do każdego człowieka i podchodzi go ze wszystkich stron, wchodzi na wszystkie drogi życia, nawet w sferze uczuć, wyobraźni, grając na człowieka woli, potrzebach. Przypuszcza atak na jego publiczne życie, a nawet prywatne.

Nasi propagandowcy, manipulatorzy są do swojej pracy dobrze przeszkoleni, mają otwarte wiele kanałów intuicyjnej wiedzy, umieją tworzyć mity, wykluczają wszystkie rozbieżności, pobudzają w poszczególnych organach uczucie ekskluzywności i tendencyjne nastawienia. Propaganda nie zadawala się częściowym sukcesem, nie toleruje dyskusji, odmiennego zdania - zaraz zamknie buzię takiej osobie, wykluczy z dyskusji i społeczności.

Dzisiaj społeczeństwo korzysta z miniaturowych gadżetów technologicznych co ułatwia pracę propagandzistom, potrafią nam tak wdrążyć informacje, że nikt im w tym nie potrafi przeszkodzić, np. słuchając radio, TV, tak można łatwo posiać dezinformację, kłamstwo, zmylić nawet najbardziej inteligentnego człowieka, a nawet go zaatakować w prywatnym pomieszczeniu. Nasz pies Cyber ma wielkie możliwości na sprzedanie własnych danych.

J. Goebbels, architekt doskonałej propagandy walczył za pomocą radia, prasy, plakatów, filmów, wpływał na moralia społeczeństwa, szczególnie angażując naród niemiecki w wojnę. Był dla wielu „trąbą wolności”, światłem nowej wiary, a to wszystko służyło jednemu: oszukać niemiecki naród i cały świat. Podzielił ludzi na trzy grupy: partyjnych, bezpartyjnych i wywrotowych, trudnych, którzy ciągle narzekali, wprowadzali naród w „trujące” postawy. Najmocniej jednak oberwało się Żydom, winnym za wszystko. Żydzi byli odpowiedzialni za niemieckie rządowe wpadki, a nawet za wojenne porażki, dlatego ustalono dla nich jedną trasę, na wschód do obozów koncentracyjnych zbudowanych na ziemiach polskich. Dzisiaj wiemy, że ten proces był bardziej złożony.
Goebbels miał doskonały gust w robieniu wyrafinowanych rysunków satyrystycznych, plakatów, potrafił w nich przekazać oburzenie i ironię, rzucić światło i cień na osoby, które chciał wskazać tłumom. Obecnie także stosuje się takie taktyki, a może nawet bardziej wyrafinowane poprzez grafikę komputerową, toteż i nasi współcześni propagandyści potrafią solidnie dokuczyć wkładając na internet pikantne życiorysy, zdjęcia, rysunki na publiczne fora, blogi o swoich „wrogach”... jednym słowem na necie może każdy każdego obrazić, wymierzyć w daną osobę niewinne oskarżenia, aby narazić na szwank opinię nielubianej przez siebie osoby. Dzisiaj obrywają nie tylko postacie polityczne, ale i inne zupełnie nieszkodliwe jednostki i zupełnie niewinne. Rozgrywają się prywatne wojny między poszczególnymi jednostkami, grupami. Osoby, które tak czynią są już niebezpieczne, chore, w dodatku pomagają nieświadomie lub świadomie taktyce zastraszania mas, jednym słowem współpracują z tymi, którzy nas wszystkich próbują zgnębić. I nie ważne czy robią to świadomie czy nieświadomie, ale stają się jednym z nich, znaczy umysł takiej osoby dostał już wirusa i sam odtwarza taki sam duplikat tylko we własnym kontekście i na własny użytek.

Spójrzmy na nasze korzyści z internetu i inne komunikatory w celu połączenia się w jedną sieć, w biznesie, polityce, religii czy innej sprawie. Piękne są to hasła: połącz własną sieć. Piszmy, czytajmy blogi, dyskutujmy, ale cóż z tego, że tam piszemy, czytamy i wszyscy „ćwierkamy” tę samą melodię. W imperium technologicznej paszy te nasze informacje zostają dokładnie przeanalizowane, stają się nośnikami wiedzy dla maszyny propagandy, dostarczają informacji co społeczeństwo chłonie, co odrzuca, co zaowocowało, a co jest porażką ... i tak od czasu do czasu manipulatorzy szturchają nas to w jeden bok, to w drugi i wydobywają z nas co chcą. Dotąd to czynią, dopóki nie otrzymają dostatecznych informacji, które karmią ich mózgi w procesie wyłączania naszych. Czym więcej krzyczymy, wyzywamy się, obrzucamy błotem, raz jednych, raz drugich: polityków, religie, prywatne osoby tym bardziej odsłaniamy swój obraz ... a oni działają w ukryciu i wiedzą jak powiększyć nasze lęki, rozbudzić strach i robić użytek z naszych uczuć. Ich działania będą niepowtarzalne, zawsze prowadzące do siania niezgody i destabilizacji społeczeństwa. Toteż zanim coś napiszecie na forum, blogu dobrze przemyślcie własne słowa.

W programie manipulowania naszymi umysłami ważne jest rozpoznać nasze prawdziwe emocje, słabości, siłę, wiedzę, a przede wszystkim obecny stan naszej myśli; czy jesteśmy optymistami czy pesymistami? Nie dajmy paszy naszym manipulatorom własną bezmyślnością, nasz Cyber tylko na to czeka, więc nie dajmy się destylować.
Musimy wiedzieć, że emocjonalni manipulatorzy są doskonałymi handlarzami winy. Sami rzadko wyrażają otwarcie swoje emocje, potrzeby, pragnienia, ale wyłapują emocje innych i zawsze ich użyją jako broń przeciwko tym osobom, które chcą zniewolić. Czasami nawet wyrażają współczucie, wtedy łatwiej do kogoś dojść, wesprzeć, pocieszyć, dać opiekę, a to jest potężne wyrachowanie ... to są wilczki w przebraniu owieczki .... wchodzą pod dach jako przyjaciele, a zabierają to co w tym domu najcenniejszego, spustoszą go i już ich nie ma, albo w ten sposób pozyskują nowych do brudnej roboty.
Najpierw mówią, że nic nie chcą, a później oczekują na wszystko i spróbuj się im sprzeciwić, zaatakują cię twoimi zwierzeniami, kłopotami, tajemnicami, uczuciami, a nawet zażądają zwrotu darów, pieniędzy, zrobią wszystko, aby wywołać w innej osobie poczucie winy. Z pozycji pasywnej przechodzą do agresywnej. Taki emocjonalny manipulator w naszym życiu znaczy to samo co guz mózgu, nie chce się od nas odczepić i wysysa nasze życie. Widać tu potężne wyrachowanie .... osobiście takie osoby szybko wycinam z mojego życia i to bez najmniejszych skrupułów, i każdemu radzę to samo.

Emocjonalni manipulatorzy nie mają poczucia odpowiedzialności ani za swoje zachowania ani za inne osoby, rzeczy, nie dbają o intymność drugich, zawsze udostępnią informacje jakie mają na dany temat. Wiadomo, że w tym przypadku ucierpią najmocniej wrażliwe osoby. Kiedy nie potrafią nagiąć upatrzonej ofiary zachowują się jak wściekły pit bull, zawsze znajdą nowy problem, by rozpocząć nową wojnę.
Z manipulacji wynika wiele dramatów, ale chyba największy, kiedy ludzie zostają tak zmanipulowani, że są gotowi umrzeć dla sprawy i pójdą na każdą wojnę, zażywają truciznę, poświęcają swój czas, pieniądze, rodzinę, a tak naprawdę nawet nie wiedzą czy dokonali słusznego wyboru, poszli za owczym pędem bez wiedzy na ten temat, bez logicznego myślenia - prosto w przepaść.

Nie pozwól zwieść się w pułapkę, wykorzystaj własną kotwicę, wprzódy zainstaluj się we własnym umyśle, szczególnie kiedy ktoś jest zbyt wylewny, bombarduje cię własną miłością, komplementami. Pamiętaj: wcześniej czy później będzie chciał coś w zamian.

Świat XXI wieku jest bardzo skomplikowany i nie ma takiej techniki czy mądrości, aby ustrzec ludzi przed wszystkimi pułapkami. Musimy zwracać na wszystko uwagę, ale na to trzeba mieć dużo wolnego czasu, którego niestety mamy coraz mniej. Nasze życie wypełnione jest po brzegi i to też jest celowa robota, abyśmy za dużo nie myśleli, nie analizowali, tylko gonili dalej na skróty, szybko podejmowali decyzję, przy minimalnym myśleniu, inni za ciebie myślą i to ma ci wystarczyć .... toteż dzisiaj najlepszym manipulacyjnym materiałem są ludzie młodzi, zbyt często działają ekspresowo .... tych starych muszą trochę mocniej obrabiać... i co to za życie kiedy nie możemy rządzić się własnym umysłem, nie można użyć własnej wolnej woli?
6 Nov. 2011

WIESŁAWA
 
                                                                                                                         
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz