2017/07/01

Nowa lista leków refundowanych

Znalezione obrazy dla zapytania Nowa lista leków refundowanychDodano: 01.07.2017 [09:46]

foto: pixabay.com
Od dziś obowiązuje nowa lista refundowanych leków. Wśród nich znalazły się leki dla chorych na zaawansowanego raka jelita grubego oraz dla pacjentów z przewlekłą białaczką szpikową.

Zdaniem organizacji pacjentów dotychczasowy program był nieskuteczny i nie nadążał za międzynarodowymi standardami. Od soboty pacjenci chorzy na raka jelita grubego oraz przewlekłą białaczkę szpikową mogą liczyć na refundację nowych leków. 

– Niezmiernie cieszy nas fakt, że w projekcie nowej listy refundacyjnej (...) znalazły się nowe terapie w kolejnych liniach, a także zwiększył się zakres leczenia w pierwszej linii. Na uznanie zasługuje decyzja o podjęciu kompleksowych zmian w programie, o które przez lata zabiegali zarówno pacjenci, jak i klinicyści – powiedziała prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych Krystyna Wechmann.

Na listę refundacyjną wpisano 85 produktów leczniczych, na wykazie nie znajdzie się natomiast 21 leków, które dotąd były refundowane. Dopłata pacjenta spadnie dla 290 leków, a wzrośnie dla 402. Załącznikiem do listy refundacyjnej jest wykaz bezpłatnych leków dla seniorów, który zawiera 1489 preparatów, na poprzednim wykazie znajdowało się ich 1467.

Kolejna lista leków refundowanych będzie ogłoszona za dwa miesiące.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz