2016/09/22

Projekt ustawy "jakby wyjęty ze średniowiecza". Posłanki Nowoczesnej przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Aborcja nie może być traktowana jak środek antyaborcyjny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Posłanki Nowoczesnej: Joanna Scheuring-Wielgus (P) i Joanna Schmidt (L)                 Na czwartkowej konferencji w Sejmie do sprawy odniosły się posłanki Nowoczesnej:Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus. Obie wystąpiły ubrane na czarno, bo - jak powiedziały - wpierają "czarny protest" przeciw zaostrzaniu przepisów aborcyjnych.
Do rozmowy na temat aborcji potrzeba mniej emocji, a więcej rozumu. Mniej krzyku, a więcej chłodnego spojrzenia na ten problem. Aborcja jest zawsze trudną decyzją dlakobiety, bardzo często traumatyczną i podejmowaną bardzo często przez kobiety w osamotnieniu, bez pomocy. Ustawa, która zakazuje aborcji jest ustawą jakby wyjętą ze średniowiecza, dlatego Nowoczesne będzie głosowała za odrzuceniem jej w pierwszym czytaniu - zapowiedziała Scheuring-Wielgus.
Podkreśliła, że przepisy powinny "wyjść naprzeciw społeczeństwu, a nie być do niego w kontrze". Dlatego - zadeklarowała - Nowoczesna opowie się za dalszymi pracami nad projektem "Ratujmy kobiety".
Według Schmidt projekt liberalizujący obecne przepisy zawiera bardzo dużo pozytywnych elementów i porusza wiele aspektów oczekiwanych przez kobiety w Polsce, bo mówi m.in. o potrzebie rzetelnej edukacji seksualnej. Zdaniem posłanki Nedukacja wpłynie na obniżenie liczby aborcji.

Schmidt zauważyła, że według danych Międzynarodowej Organizacji Zdrowia co piąta ciąża jest przerywana bez względu na obowiązujące prawo. Przekonywała, że dzieje się to tym częściej, im mniejszy jest dostęp kobiet do profesjonalnej antykoncepcji. Tymczasem - mówiła - tylko 23 proc. kobiet w Polsce korzysta z antykoncepcji hormonalnej, co, jak przekonywała, plasuje nas na ostatnim miejscu w Europie.
Według posłanki Nowoczesnej, w Polsce jest też problem z respektowaniem obowiązującego prawa w związku z tzw. klauzulą sumienia. Mówiła, że chciałaby, aby prawo stanowiło, że placówka, w której lekarze odmówią wykonania zgodnej z przepisami aborcji - np. kobiecie zgwałconej - będzie musiała zapewnić podwykonawcę. - Nie można kobiet w tak tragicznej sytuacji odsyłać od szpitala do szpitala - mówiła Schmidt.
Podkreśliła, że jej klub chce zapewnić kobietom "bezpieczeństwo ponad podziałami, ponad własnym światopoglądem" i stworzyć prawo respektujące prawo i godność kobiet w Polsce. Dlatego - dodała - Nowoczesna chciałaby zmienić także przepisy dot. wizyt dziewcząt do 18. roku życia u ginekologa. Według niej dziś taka dziewczyna musi"iść do ginekologa za rękę z mamą", mimo, że często ma już za sobą inicjację seksualną.


Schmidt dodała, że Nowoczesna chciałaby także wprowadzenia powszechnej opieki psychologicznej - tak, by była nią objęta każda kobieta która zdecyduje się na aborcję.
Obywatelski projekt Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji" wprowadza całkowity zakaz aborcji oraz kary za spowodowanie śmierci dziecka poczętego. Pod projektem podpisało się ponad 450 tys. osób. Zdaniem autorów projektu, obecna "oferta aborcyjna" musi zostać zastąpiona systemem wsparcia, który zapewni każdemu dziecku potrzebną pomoc, a rodzinom - poczucie bezpieczeństwa.
Z kolei pod przygotowanym przez komitet "Ratujmy Kobiety" obywatelskim projektem liberalizującym przepisy dotyczące aborcji złożono ponad 215 tys. podpisów. Projekt przewiduje prawo kobiety do przerwania ciąży do końca 12 tygodnia; później aborcja byłaby dopuszczalna w tych samych przypadkach, w jakich obecnie jest dozwolona.                                                                                                                                                                                           ABORCJA to  ostateczność  i  powinno  być  na nią  przyzwolenie  tylko w trzech  przypadkach  :  jeśli  jest  poczęte  podczas  gwałtu ,  jeśli  ciąża  zagraża  życiu  matki  ,  lub  gdy  dziecko  ma  poważne  wady .  W  innym  przypadku  nie powinno  być zgody  na przeprowadzenie  aborcji  .   Myślenie  o  tym  czy  chce  się  mieć  dziecko  czy  nie  ,  powinno  być  przedtem , a  nie -po  . Dziecko  to  mały  człowieczek   ..  Nikt  nie  ma  prawa  tak  po  prostu go  zabijać  !!!  .  Jest  to  czyn niedozwolony  i  tak powinno pozostać  .  W dzisiejszych  czasach  nie  może  być  mowy  o  "  wpadce  "  bowiem  jest  świadomość  społeczeństwa  w  tym  temacie  i  profilaktyka  czyli  środki  antykoncepcyjne których  jest  bardzo  dużo na  rynku z  prezerwatywami  włącznie  !!!!  DLATEGO  nie  może  być  mowy  o  wpadce jeśli  chodzi  o  osoby  pełnoletnie  !!  A za  odpowiednie  uświadamianie  młodych  odpowiadają  rodzice choć  w  dzisiejszych  czasach  z  powodzeniem robi  to  internet  !!!!!  Dlatego  uważam  że  aborcja  to  nie  jest  do  końca  sprawa  samej  kobiety  , wszak  zabijanie  jest  przestępstwem !!!!!   .  A  to  już  problem  społeczny .  Dlatego  uważam  że poza  trzema  punktami  aborcja  powinna  być  zabroniona  i  surowo karana  ,  nawet  taka  wykonana  poza  granicami  kraju  !!!!!!!!  .                                                                                                                                         gb

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz