2017/07/09

Znów zamieszki w Hamburgu. Wśród zatrzymanych RosjanieTAK MIAŁO BYĆ WE WSZYSTKICH KRAJACH UNII,  ale nie wyszło , POLAKA , WĘGRY się nie dały  !!!!Znalezione obrazy dla zapytania Znów zamieszki w Hamburgu. Wśród zatrzymanych Rosjanie
foto: Frank Schwichtenberg/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

W Hamburgu ponownie doszło do interwencji policji przeciwko awanturującym się chuliganom.  W dzielnicy Schanzenviertel wznoszone są barykady, doszło też do plądrowania sklepów. Na placu Pferdemarkt, jednym z centralnych punktów dzielnicy, agresywny tłum obrzuca policjantów kamieniami i butelkami. Funkcjonariusze ostrzeliwani są też metalowymi kulkami wystrzeliwanymi z procy - podało radio Deutschlandfunk.

Policja skierowała do akcji armatki wodne, by rozpędzić liczące kilkaset osób zgromadzenie.

Siły porządkowe obawiają się, że podobnie jak poprzedniej nocy, na dachach okolicznych domów mogą się ukrywać ekstremiści uzbrojeni w płyty chodnikowe i koktajle mołotowa.

Agencja dpa podała, że w jednym z banków wybito szyby.Na miejscu zajść jest obecna jednostka antyterrorystyczna.W nocy z piątku na sobotę w Schanzenviertel doszło do kilkugodzinnych rozruchów. Chuligani demolowali okoliczne sklepy i punkty usługowe, splądrowali ponadto supermarket. Na głównej ulicy demonstranci budowali barykady, a następnie podpalali je. Dopiero po kilku godzinach policja zdecydowała się na interwencję.

W trwających od czwartku zajściach rannych zostało 275 policjantów. W aresztach przebywa 290 osób. Szef hamburskiej policji Ralf Meyer powiedział, że wśród zatrzymanych ekstremistów są Rosjanie i Włosi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz