Zdecydowanie uważam, że ten wyjątek od zakazu aborcji w Polsce spowodowany wadami płodu, jest absolutnie nadużywany. Tutaj trzeba wprowadzić zdecydowanie twardsze rozwiązania prawne - w tym aspekcie powtarzam, co do aborcji eugenicznej, ze względu na rzekome uszkodzenie płodu. Tutaj zdecydowanie przepisy muszą być bardziej restrykcyjne, nie mam co do tego żadnych wątpliwości – powiedział prezydent.
Zakaz aborcji eugenicznej, czyli zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu zakłada obywatelski projekt zaostrzający prawo aborcyjne. Komitet inicjatywy #ZatrzymajAborcję rozpoczął we wrześniu zbiórkę podpisów pod tym projektem. Proponowane rozwiązania poparli ostatnio m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
Prezydent odniósł się jeszcze m.in. do zakazu handlu w niedziele.
Jestem za tym, żeby niedziela była dniem wolnym od pracy - podkreślił prezydent.
Dopytywany nie doprecyzował, czy jego zdaniem zakaz handlu powinien obowiązywać w każdą, czy co drugą niedzielę - jak przewiduje obecna wersja projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta.
Jest u nas w Polsce pewne przyzwyczajenie. Ludzie przyzwyczaili się, że wszystko jest otwarte w niedzielę" - powiedział. "Ale pamiętajmy, że w tych sklepach pracują ludzie" - dodał prezydent.
Źródło: PAP, niezalezna.pl No cóż wybraliśmy na Prezydenta Dudę , Dudę który wydawał się idealnym kandydatem na Prezydenta . A jak wyszło ?? Jak zwykle , mamy Prezydenta debila i zaprzańca!!!!! Od kiedy to pństwo ma decydować czy kobieta chce urodzić dziecko z glębokimi wadami lub upośledzone ??? To jej prywatna sprawa i rządow ch.... do tego !!! Ma rządzić krajem a nie prywtnym życem ludzi !! Robi dokładnie to samo co UE w stosunku do Polski . I co robi Polska ?? Olewa UNIĘ !!!! Ale kobieta ma zdecydowanie gorzej !!! Nikt bowem nie zdecyduje sie na skrobanke bo może stracić zbyt wiele !! Tak więc zostaje zagranica albo ..... urodzene dziecka tylko po to żeby patrzeć jak umiera w meczarniach !!! Brawo Duda , brawo , życzę tobie takiej wnuczki , może wtedy coś zrozumesz matole!!! gb
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz