2017/06/17

Wulgarny atak na Filipa Chajzera. Jego ostra odpowiedź miała sens

Szokujący mem opublikowany przez "Satyrę Polityczną"Filip Chajzer został bohaterem skandalicznego memaSą ludzie, którzy wykorzystają największą ludzką tragedię, by choć przez chwilę zabłysnąć w sieci. Tym razem na ich celowniku znalazł się Filip Chajzer. Dziennikarz został bohaterem mema, który w skandaliczny sposób nawiązuje do śmierci jego synka Maksa. Na odpowiedź dziennikarza nie trzeba było długo czekać. Wzburzony Filip Chajzer poprosił internautów o pomoc w odnalezieniu autora szokującego mema. Dziennikarz w ostrych słowach zapowiedział, jaką mu wymierzy karę.
Trudno się dziwić emocjonalnej reakcji Filipa Chajzera, który zaledwie dwa lata temu stracił synka w wypadku samochodowym. Wykorzystanie w prześmiewczym memie tak wielkiej tragedii, jaką jest śmierć dziecka jest wyjątkowo podłe.Filip Chajzer zacytował na swoim facebookowym profilu wpis ze skandalicznym memem, który opublikowała "Satyra Polityczna".
"Filip Chajzer czekający aż syn zejdzie na obiad" - brzmi opis obrazka.
W odpowiedzi wzburzony dziennikarz w ostrych słowach zaapelował do internautów, by pomogli mu odnaleźć osobę, która prowadzi "Satyrę Polityczną".
"Z góry dziękuję za dane personalne oraz teleadresowe gnoja, który odpowiada za tego mema. Z wielką przyjemnością odwiedzę go w domu a szczegółową relację z odwiedzin zamieszczę na fb. Zapraszam na priv. Wystarczy tylko pod***dolić tę ku*wę w słusznej sprawie".Pod wpisem Filipa Chajzera pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci wyrazili swoje poparcie dla dziennikarza.
"Filip, mam do ciebie ogromną prośbę, przy***dol mu w moim imieniu" - napisał jeden z internautów.
W odpowiedzi dziennikarz zapewnił: "Darku. Kara będzie gorsza."
"Popieram. Walczyć, nigdy nie akceptować. Satyra to nie chamstwo, szczególnie na najbardziej podłym poziomie. Przemilczenie takich zachowań powoduje ich narastanie, a przez to nasz świat staje się bardzo smutny." - czytamy w kolejnym komentarzu.
"Najbardziej przykre jest to, że pod tym zdjęciem było tyle lajków i uśmiechów. Niektórzy ludzie to jednak zakała... Filipie, jesteś cudownym człowiekiem. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej. Nie damy Ci zrobić krzywdy, never, ever." - brzmi kolejny wpis.
"Satyra Polityczna" usunęła szokujący mem ze swojej strony i zamieściła oświadczenie:
"W związku z falą hejtu jaki wywołał ostatni mem chcielibyśmy oświadczyć:

- nie jesteśmy autorem tego mema (pochodzi z jednej grup wymieniających się memami)

- admin, który zamieścił mem nie znał kontekstu (Pana Chajzera kojarzy wyłącznie z reklam telewizyjnych, nie miał pojęcia o jego prywatnym życiu).

- naszym celem nie było obrażenie kogokolwiek. Po otrzymaniu informacji od użytkowników mem został natychmiast usunięty.

Wszystkich, którzy poczuli się urażeni, serdecznie przepraszamy. W tym również (i przede wszystkim) Pana Filipa Chajzera."
Filip Chajzer jakiś czas temu zapowiedział walkę z hejterami, zwłaszcza z tymi, którzy wykorzystują śmierć jego dziecka. Jednym ze sposobów tej walki jest upublicznianie przez dziennikarza danych osobowych autorów nienawistnych postów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz