2017/06/26

Recommendations dostarczone przez plista 8. rocznica śmierci Michaela Jacksona: Tak Paris Jackson uczciła pamięć ojca


8. rocznica śmierci Michaela Jacksona: Tak Paris Jackson uczciła pamięć ojca

"Mój anioł, mój król, mój wszechświat" - tymi słowami Paris opatrzyła zdjęcie, które udostępniła w sieci, aby uczcić pamięć swojego ojca. Córka Michaela Jacksona opublikowała na Instagramie fotomontaż, który przedstawia ją i Króla Popu.


Micheal Jackson zmarł w wieku 50 lat, dokładnie 25 czerwca 2009 roku na wskutek „nagłego zatrzymania akcji serca”. Artysta w ciągu swojego życia zdobył ogromną popularność i wywarł ogromny wpływ na kulturę masową. Swoją twórczością inspirował rzesze artystów. Karierę muzyczną zaczął w wieku 8 lat w rodzinne grupie The Jackson 5.
Do historii przeszedł nie tylko jego zachwycający wokal, ale również styl ubierania, a przede wszystkim taniec, na granicy technicznych możliwości; potrójne obroty, sunięcie do tyłu, czy stawanie na palcach. Do tego słynny moonwalk, który udoskonalił i w konsekwencji doprowadził do perfekcji.
Artysta nagrał kilkanaście płyt, w tym 10 albumów studyjnych, 2 remix’owe, 3 reedycje. Zostały wydane również 2 albumy pośmiertne. Na swoim koncie zgromadził mnóstwo nagród, w tym 14 Grammy Legend Award oraz pośmiertnie Grammy Lifetime Achievement. 13 singli Jacksona przodowały na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych. Jego największymi przebojami są m.in. "Thriller","Billie Jean", "Beat It", z albumu "Thriller" wydanego w 1982 roku. Popularnymi utworami stały się również "The Way You Make Me Feel" czy "Black or White".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz