Niedawno odnaleziono ponad 100 przerażonych pangolin, które były przewożone do wschodniej Azji. Zapakowano je w siatki, jak przedmioty.
Miały się stać ofiarami nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Na całe szczęście udało się je w porę uratować.


Pracownicy organizacji Save Vietnam’s Wildlife zjawili się w samą porę, aby uratować prawie setkę zwierząt. Były one przewożone w autobusie i zapakowane w reklamówki. Kiedy wolontariusze odpakowali je, zwierzęta były przerażone, bo nie wiedziały co je czeka


Policja nadal stara się ustalić, kto jest sprawcą tego zajścia. Niestety pangoliny są jednym z najbardziej zagrożonych wyginięciem ssaków na świecie. Na dalekim wschodzie wierzy się jednak, że ich mięso ma właściwości lecznicze. To dlatego stają się ofiarami nielegalnego handlu.
W naturalnym środowisku pangoliny są bardzo mocno związane ze swoimi matkami. Niestety najczęściej matki są w brutalny sposób oddzielane od swojego potomstwa.

Bardzo ważne jest, aby pomagać tym zwierzętom, gdyż na naszej planecie zostało ich zaledwie 1 milion.


Ratownicy z Save Vietnam’s Wildlife przewieźli zwierzęta do siedziby organizacji. Kiedy wydobrzeją, wrócą do swojego naturalnego środowiska.

– “Całe szczęście, że zjawiliśmy się na miejscu w porę. Udało się nam przewieźć zwierzaki do siedziby organizacji w zaledwie kilka godzin. Tak bardzo cieszymy się, że nam się udało!” – przyznał jeden z pracowników “Save Vietnam’s Wildlife”
Źródło: facebook.com
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz