2017/11/06

Zbigniew Ziobro wprost: Prezydent Duda zablokował reformę sądownictwa

Zbigniew Ziobro wprost: Prezydent Duda zablokował reformę sądownictwa- Niestety, fakty są takie, że KRS niszczy i dezorganizuje polskie sądownictwo [...] To jedna z konsekwencji zablokowania tej ustawy przez pana prezydenta - powiedział Zbigniew Ziobro, odnosząc się do sprawy niedopuszczenia 265 asesorów do orzekania.
,,Każdy, kto powie, że da się zrobić reformę w sądownictwie bez zmiany KRS niem ówi prawdy. Kamyczek jest teraz w ogródku pana prezydenta'' - dodał minister.I oskarżył Dudę wprost o blokowanie reformy. ,,Blokada zmiany KRS jest tak naprawdę blokadą zmiany sądownictwa [...]. fam, że do porozumienia dojdzie, bo jest to w najlepiej pojętym interesie przede wszystkim Polski, polskiego sądownictwa, jak też i pana prezydenta'' - powiedział.
Ziobro stwierdził, że jest przekonany o ,,szlachetnych pobudkach'' prezydenta Dudy.
Prokurator generalny przyznał przy tym, że weto Dudy bardzo go zaskoczyło, bo prezydent miał mu obiecać co innego.
,,Warunek został spełniony i pan prezydent przy takim biegu zdarzeń zobowiązał się w rozmowie ze mną, mówiąc mi to prosto w oczy, że podpisze tę ustawę. Więc byłem bardzo ciężko zaskoczony, kiedy publicznie usłyszałem, że pan prezydent tego nie zrobi'' - powiedział Ziobro.
Wspomnianym przezeń warunkiem było orzeczenie przez TK niezgodności z konstytucją kadencji obecnej KRS.
mod/pap, fronda.pl                                                                                                                                                                                                                                                                        Dlaczego Prezydent się  zeszmacił ?? Dlaczego swoją decyzją popiera  lewaków  i  całe to ścierwo ???   No cóż jedno jest  pewne,oszukał wszystkich !!!! Blokując dwie najważniejsze ustawy w państwie blokuje tak naprawdę  dobrą zmianę w  Polsce   !!!!  Psuje to co z takim trudem PIS  odbudował  !!!!  Nie takiego Prezydenta  wybrali Polacy  !!! Ten Prezydent  nigdy by nie wygrał wyborów  !!!!   Ale cóż w Polsce już tak jest , jak się polepszy  to się popieprzy !!!    gb

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz