Trump woli Polskę od Wlk. Brytanii! May w szoku po prywatnej rozmowie z prezydentem USA            Trwają przepychanki polityczne w związku z planowaną podróżą prezydenta Donalda Trumpa do Europy. Na zachodzie są w niemałym szoku, bo to Polska będzie krajem, który odwiedzi 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych. Trump nie ukrywa niechęci do Angeli Merkel, której odmówił kilka mies. temu podania dłoni. Nie ma też zamiaru odwiedzić Wysp Brytyjskich. Przyjedzie za to do… Polski. O tym, że Donald Trump zjawi się w Warszawie dowiedzieliśmy się już w miniony piątek. Teraz natomiast okazuje się, że w prywatnej rozmowie z premier Wlk. Brytanii Theresą May, prezydent USA stwierdził, że w…że w ogóle nie ma zamiaru odwiedzać Wielkiej Brytanii. O sprawie poinformował brytyjski dziennik “The Guardian”.   Powiedział, że “nie przyjedzie do UK tak długo, jak Brytyjczycy nie będą chcieli go widzieć”. Nawiązywał najpewniej do petycji, którą podpisało kilkaset tys. Brytyjczyków. Środowiska lewicowe i neoliberalne napisały tam, że Donald Trump ma mieć zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii. Petycję przeciwną podpisało zaledwie kilkadziesiąt tys. ludzi, więc charyzmatyczny prezydent USA sprawę traktuje poważnie.

Zbierane przez środowiska skrajnie poprawne politycznie dane wskazują, że ponad połowa Brytyjczyków uważa Trumpa za “zagrożenie dla globalnego bezpieczeństwa”.
Na tym korzysta Polska. Jesteśmy jednym z niewielu krajów, o których prezydent Trump wypowiada się niemal wyłącznie pozytywnie. Miał już okazję porozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą, ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, a 5 lipca spotka się z innymi przedstawicielami naszego rządu – z premier Szydło na czele.
Już przed wyborami w Stanach Zjednoczonych Donald Trump zapowiadał bliską współpracę, zarówno gospodarczą, jak i militarną, z konserwatywnym rządem w Warszawie. Chwali nasz kraj za kompetentne wykonywanie zobowiązań NATOwskich, dobre traktowanie jego żołnierzy w naszym kraju, o naszym narodzie wypowiadał się jako o dumnym i walecznym, podkreślał też wkład Polaków w historię świata i Europy.
NewsWeb.pl
NewsWeb.pl

 redakcja@newsweb.pl