2017/06/20

Wypadek we Francji: nie żyje kierowca polskiej furgonetki. Uchodźcy ustawili blokadę


Kierowca samochodu dostawczego na polskich rejestracjach zginął w wypadku niedaleko francuskiego Calais. Do tragedii doszło na autostradzie A16 w miejscowości Guemps. Wypadek spowodowała ustawiona przez migrantów blokada drogowa z pociętych drzew.

Według miejscowej prefektury nie można na razie ustalić tożsamości zmarłego kierowcy pojazdu.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 3.45 na autostradzie A 16 w Guemps. Trzy samochody ciężarowe zwolniły, próbując uniknąć zderzenia z blokadą. Nadjeżdżająca furgonetka Renault Master na polskich rejestracjach nie zdołała wyhamować i uderzyła w tył ciężarówki z naprzeciwka. Auto na polskich rejestracjach stanęło w ogniu, a jego kierowca zginął na miejscu.

– Miejscowe służby aresztowały dziewięciu Erytrejczyków – powiedziała korespondentka TVP Info. Znaleziono ich w jednej z trzech zablokowanych ciężarówek. Wszyscy są przesłuchiwani.
Dżungla pod Calais

W rejonie Calais tego typu zapory na autostradzie wiodącej do portów nad Kanałem La Manche są zjawiskiem powszechnym. Wniosek - liczba imigrantów w tych okolicach rośnie, mimo likwidacji w październiku zeszłego roku słynnej dżungli – dzikiego obozowiska pod Calais.

Przyjezdni próbują dostać się do Wielkiej Brytanii, dlatego zatrzymują ciężarówki, by w ich ładowniach przeprawić się na drugą stronę Kanału La Manche.

Pierwszy raz w wyniku barykadowania autostrady przez imigrantów doszło do śmiertelnego wypadku.
Telewizja TVP Info, IAR.Zobacz obraz na Twitterze

Zobacz obraz na Twitterze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz