2017/06/21

Gwałcił żonę, katował dzieci. Jest wyrok

     Znalezione obrazy dla zapytania Gwałcił żonę, katował dzieci. Jest wyrok                  Karę 25 lat więzienia orzekł gdański sąd wobec Mariusza Sz., który miał przez kilka lat znęcać się nad dwoma partnerkami i trójką dzieci. Jedna z kobiet była m.in. gwałcona i zamykana w piwnicy, gdzie spędziła w sumie dwa lata. Sz. molestował też kilkuletnią córkę. 

Wyrok jest nieprawomocny.

Mariusz Sz. został oskarżony o fizyczne i psychiczne znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad żoną i dwiema małoletnimi córkami. Proceder się rozpoczął, gdy dziewczynki miały dwa i cztery lata. Znęcanie zaczęło się w 2006 roku i trwało do grudnia 2010 roku.

Mężczyznę oskarżono o przetrzymywanie żony w piwnicy od stycznia 2009 roku do grudnia 2010 roku, wiązanie jej, bicie, głodzenie, wielokrotne gwałty na niej i umożliwianie takich gwałtów innym osobom, które dokonywały ich na związanej i pozbawionej wolności kobiecie. Sz. oskarżono też o seksualne molestowanie czteroletniej córki. Zarzucono mu także fizyczne znęcanie się nad kolejną partnerką i jej synem od 2012 roku do 2016 roku oraz zagłodzenie na śmierć psa.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Gdańsku w listopadzie 2016 r. Skierowała go – po przeprowadzeniu śledztwa - Prokuratura Rejonowa w Pucku. Postępowanie wszczęto w lutym 2016 r. na wniosek sądowego kuratora, który otrzymał pisemne relacje dorastających dziewczynek na temat zachowania ich ojca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz