2017/06/19

Londyn: Samochód wjechał w ludzi

Dodano: 19.06.2017 [07:30]
Znalezione obrazy dla zapytania Londyn: Samochód wjechał w ludzi
foto: twitter.com/IraqiSecurity
Brytyjska premier Theresa May poinformowała, że będzie dziś przewodniczyć posiedzeniu sztabu kryzysowego COBRA po tym, jak samochód wjechał w ludzi w pobliżu meczetu w Londynie. Zajście jest traktowane jako "potencjalny atak terrorystyczny" – dodała.

Do ataku doszło w dzielnicy Finsbury Park w północno-wschodnim Londynie w pobliżu lokalnego meczetu i centrum społeczności muzułmańskiej około godz. 00.15 (godz. 1.15 czasu polskiego), tuż po wieczornej modlitwie (tarawih) odprawianej w miesiącu ramadan.

Według najnowszych informacji przekazanych mediom przez służby ratunkowe, co najmniej jedna osoba nie żyje, a osiem pozostaje w szpitalach. Dwie osoby zostały opatrzone na miejscu zdarzenia.

Policja metropolitalna w Londynie poinformowała, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez oddział antyterrorystyczny oraz że zatrzymano 48-letniego kierowcę pojazdu, który znajduje się w szpitalu. Po zwolnieniu przez lekarzy będzie zatrzymany i poddany badaniom psychiatrycznym.

Policja metropolitalna zapewniła także o wzmocnieniu obecności funkcjonariuszy na ulicach brytyjskiej stolicy w celu uspokojenia zaniepokojonych mieszkańców, w szczególności społeczności muzułmańskiej obchodzącej ramadan.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz