2017/06/23

Redakcja OKO.press załamana. Zrobili sondaż, PiS pobiło rekord!

Dodano: 23.06.2017 [21:30]
​Redakcja OKO.press załamana. Zrobili sondaż, PiS pobiło rekord! - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
IPSOS na zlecenie OKO.press przeprowadził sondaż poparcia dla partii politycznych. Jak i w innych tego typu badaniach, wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Jednak takiego wyniku ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego chyba w redakcji się nie spodziewali.

Nigdy jeszcze w sondażach IPSOS dla OKO.press notowania PiS nie przekroczyły wyniku wyborczego tej partii (37,6 proc.), tym razem sięgnęły 41 proc.” – czytamy na portalu.

Co więcej, badani pokazało, że tracą zarówno Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna. Na pierwsze ugrupowanie chęć głosowania wyraziło 26. proc. respondentów, a na partię Ryszarda Petru zaledwie 7 proc. 

Dobre notowania, utrzymywane cały czas na podobnym poziomie, ma natomiast Kukiz’15 – na formację chce głosować 12 proc. badanych.

Na wyborczym progu, z poparciem 5 proc., znalazło się PSL.
 
Tak wysokie poparcie w sondażu telefonicznym – w odróżnieniu od badań „face to face” w domu respondenta, które zawyżają poparcie dla partii rządzącej – to coś nowego. Takie poparcie dla PiS mogłoby przełożyć się na samodzielną większość, a gdyby nawet tak się nie stało, to koalicja PiS i Kukiz 15 miałaby w Sejmie znaczną przewagę, zapewne konstytucyjną większość 
– zatrwożyli się redaktorzy z OKO.press.

Fundację oraz portal Ośrodek Kontroli Obywatelskiej OKO założyli i prowadzą w większości byli lub obecni dziennikarze „Gazety Wyborczej”, mi.in.: Helena Łuczywo, Seweryn Blumsztajn, Jacek Rakowiecki i Piotr Pacewicz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz